උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

ක්‍රීකට් පාලනය අමාත්‍යාංශ ලේකම්වරයා යටතට

0

ශ්‍රි ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනයට ජුනී 01 සිට අලුත් නිලධාරී මණ්ඩලයක් සහිතව පාලන කටයුතු කරගෙන යාමට තිබු ඉඩ කඩ අධිකරණය විසින්  ලබාදුන්  අතුරු  තහනම්  නියෝගයත්  සමඟ ඇහිරීගියේය.   යලිත් නිලවණයක් පවත්වන තුරු එහි තාවකාලික පාලන කටයුතු ක්‍රීඩා අමාත්‍යාංශ ලේකම් කමල් පද්මසිරි මහතා යටතට පවරන ලදී.

ක්‍රීඩා අමාත්‍යවරයා සහ ජනාධිපතිවරයා අතර පැවති සාකච්ඡාවකින් අනතුරුව මෙම තිරණයට පැමිණි බව සඳහන් වේ.
තාවකාලික පාලනය සඳහා අතුරු පාලක කමිටුවක්ද ක්‍රීඩා අමාත්‍යාංශ ලේකම් වරයා යටතට පත්කිරිමද නැතහොත් මධ්‍යස්ථ කණ්ඩායමකට බාරදිමද යන කාරණා තුන කෙරෙහි දීර්ඝ සාකාච්ඡාවකින් පසු ක්‍රීඩා අමාත්‍යවරයා විසින් අමාත්‍යංශ ලේකම්වරයා යටතට ක්‍රිකට් පාලනය පත් කරන බව ප්‍රකාශට කළේය. ඒ අනුව පාලන කමිටුවේ සෙසු සාමාජිකයා ලෙස ක්‍රිකට් ප්‍රධන විධායක ඈෂ්ලී ද සිල්වා මහතා පත්කර ඇත.
ශ්‍රී ලංකා ක්‍රීකට් කණ්ඩායම කොදෙව් සංචාරයෙන් පසු එංගලන්ත සහ අකුණු අප්‍රිකා යන කන්ඩායම් ලංකාවට පැමිණීමට නියමිතයි. ඒ අතර තුර කාලයේදී ආසියානු කුසලාන ක්‍රිකට් තරඟාවලියටද කණ්ඩායම සාහභාගිවේ.  මේ කාලපරිච්ඡේදය කාර්ය බහුල බැවින් ක්‍රිකට් පාලනය සඳහා සුදුසුම තීරණය කුමක්ද යන්න සලකා බැලීමෙන් අනතුරුව මෙම තිරණයට පැමිණ තිබේ.
තිලංග සුමතිපාල මහතාගේ නාමයෝජනාවට විරුද්ධව නිශාන්ත රණතුංග මහතා විසින් ක්‍රිකට් නිලවරණය අත්හිටුවන ලෙස ඉල්ලා ගොනු කරන ලද පැමිණිල්ලට අනුව නිලවරණය නැවැත්වූ අතර දෙපාර්ශවයටම ලබන 14 වෙනිදා අධිකරණයේ පේනි සිටිමට නියමිත විය.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.