උණුසුම් පුවත්
ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..මත්ද්‍රව්‍ය නිවාරණ සතිය නිමිත්තෙන් බන්ධනාගාර දෙපාර්තමේන්තුවෙන් පාගමනක්

■ අක්මා බද්ධ සැත්කම් සවස හතරෙන් පසු සිදු කිරිමට අමාත්‍යවරයාගේ අවධානය

0 158

පොරොත්තු ලේඛනයේ සිටින අක්මා රෝගීන් ගේ සංඛයාව අවම කරගත හැකි වැඩ පිළිවෙලක් ලෙස, සවස හතරෙන්(4:00) පසු අක්මා බද්ධ සැත්කම් සිදු කරිමට තම අවධානය යොමුවී ඇතිබව සෞඛ්‍ය, පෝෂණ හා දේශය වෛද්‍ය අමාත්‍ය රාජිත සේනාරත්න මහතා පවසයි.

කොළඹ ජාතික රෝහලේ හා රාගම ශික්ෂණ රෝහලේ අක්මා බද්ධ සැත්කම් සිදු කිරිමට හැකි බැවින් ඒ සඳහා සැලසුම් සකස් කරන ලෙසත් සවස හතරෙන් පසුව සිදුකරන සැත්කම් සඳහා අවශ්‍ය නම් ගෙවීමක් සිදු කළ හැකි බව එම රෝහල්වල වෛද්‍යවරුන් දැනුම් වත් කරමින් ඒ මහතා පවසයි

කොළඹ හා රාගම රෝහල් වල මේවන විට අක්මා බද්ධ සැත්කම් 30 පමණ සිදුකර ඇති අතර අක්මා බද්ධ සැත්කම් නොමිලේ සිදුකරන එකම රට ලංකාව බව ඒ මහතා  පවසයි.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.