උණුසුම් පුවත්
අතිපූජනීය අම්පිටියේ ශ්‍රී රාහුල මහතෙරුන් වහන්සේ (106) අපවත් වෙති…ආදරවන්තයින්ගේ දිනයේ මහනුවර ප්‍රධාන පෙළේ හෝටලයක ෆේස්බුක් සාදයක් වටලයි.ඇමෙරිකාවේ තීරණයට ලංකාවේ විරෝධය..මාන්කුලම් රෝහල් භූමියෙන් හමු වූ අස්ථි කොටස් මහේස්ත්‍රාත් පරික්ෂා කරයි..මුතුරාජ වෙළට මුහුදු වැලි පොම්ප කිරීමට ධීවරයෝ එරෙහි වෙති…කොරෝනා මාරයා දහස ඉක්මවා බිලිගනී…කොරෝනා ආසාදිතයෙකු හමුවු බවට පැතිර යන ප‍්‍රවෘත්තිය අසත්‍යයක්….විසක් ආඝ්‍රහණය වී ඇගලුම් සේවිකාවන් 15 දෙනෙකු  රෝහලට…රත්තරං සොයා කැණීම් කළ යුද හමුදාවේ කර්නල්වරයකු ඇතුළු 21 අත්අඩංගුවට…මුලතිව්හි බෝම්බයක් පිපිරී එක් අයෙකුට බරපතල තුවාල දෙදෙනෙකු අත්අඩංගුවට…

■ නීතී විරෝධී ගැබ්සා සඳහා යොදාගන්නා ඖෂධ පෙති තොඟයක් බන්ඩාරවෙල නගරයේ ෆාමසියකින් හමුවේ.

0 1,444

නීතී විරෝධී ගැබ්සා සඳහා යොදාගන්නා රජය මඟින් ආනයනය තහනම් කළ ඖෂධ පෙති තොඟයක් බන්ඩාරවෙල නගරයේ ෆාමසියකින් හමුවේ.
ඉකුත් 11 වෙනිදා හපුතලේ විශේෂ කර්ය බළකායේ නිලධාරීන් හා ඖෂධ පරීක්ෂකවරුන් එක්ව කළ මෙහෙයුමකදී බන්ඩාරවෙළ නගරයේ ෆාමසියක මෙම නීතී විරෝධි ගැබ්සා පෙති තොගය හමුවී ඇත. මම ඖෂධ තොගය අත්අඩංගුවට ගැනීමේන් අනතුරුව, ඖෂධ අලවිකල පුද්ගලයාට වෙළඳ සැල් හිමිකරුට හා මෙම නීතී විරෝධී ඖෂධ මෙරටට ආනයනය කරන පුද්ගලයාටද නඩු දැමිමට කටයුතු කරයි.

උපාය දුතයෙකු මාර්ගයෙන් මෙම නීතී විරෝධී කටයුත්ත හෙළි කරගත් අතර මෙම වෙළඳ සැල මීට ඉහතදී රුපියල් සියයකට අලවි කළ පෙත්තක් අද වෙන විට රුපියල් 5500 ක පමණ මුදලකට අලවි කරයි.
වී. ඕ. ජී වෛද්‍ය වරයෙකුට හැර වෙනත් වෛද්‍යවරයෙකුට පවා ළඟ තබාගත නොහැකි මෙම  නීතී විරෝධි ගැබ්සා පෙති තොගය  සාවද්‍ය ලෙස මෙරටට ගෙන්වා විකිණීම් කළ  සැකකරුවන් බන්ඩාරවෙළ අධිකරණයට ඉදිරිපත් කිරිමට නියමිතයි.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.