උණුසුම් පුවත්
මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..මත්ද්‍රව්‍ය නිවාරණ සතිය නිමිත්තෙන් බන්ධනාගාර දෙපාර්තමේන්තුවෙන් පාගමනක්උතුරේ බෞද්ධ උරුමයන් රැුකදෙන මෙන් ඉල්ලා නයාරු ගම් වාසීන් සාමකාමී උද්ඝෝෂණයක..උපවාසය අත්හැරීමට රතනහිමියෝ තිරණය කරයි.අසාත් සාලිය – හිස්බුල්ලා ඉල්ලා අස්වීමේ ලිපි ජනපතිට.ත්‍රස්තවාදී සැකකරුවන්ගේ බැංකු ගිණුම් 41ක් අත්හිටුවයිඅත්බෝම්බ 13 ක් බදුරලියේ පාසලක් අසල.

සටන් විරාමයෙන් පසු ඇෆ්ගන් ආරක්ෂක අංශ වෙත එල්ල වූ පළමු තලෙයිබාන් ප්‍රහාරය.

0 155

ලක්ශ්‍රියා ගුණසේන
(BBC News ඇසුරින්)

තලෙයිබාන් සටන්කාමීන් එල්ල කළ ප්‍රහාරයකින් ඇෆ්ගන් ආරක්ෂක අංශ සාමාජිකයන් 30 දෙනෙක් මරණයට පත් ව තිබෙනවා.

රාමසාන් උත්සවය වෙනුවෙන් තලෙයිබාන් සංවිධානය සහ ඇෆ්ගන් ආරක්ෂක අංශ අතර සටන් විරාම ගිවිසුමකට ද එළඹ තිබෙනවා. එම තෙදින සටන් විරාම ගිවිසුම අවසන් වීමෙන් පසු එල්ල වූ පළමු ප්‍රහාරය ද මෙයයි. ආරක්ෂක අංශ මුර කපොලු 02 කට අද ප්‍රහාර එල්ල වූ බව ඇෆ්ගන් ආරක්ෂක අංශ පවසනවා. සටන් විරාම කාලය තුළදී තලෙයිබාන් සටන්කාමීන් ඇෆ්ගන් ආරක්ෂක අංශ සමග එක් ව ඡායාරූප ගනිමින් රාමසාන් සැමරීම දැඩි අවධානයට යොමු වූ කරුණක්. මේ තත්ත්වය දිගුකාලීන සාමයක් රටට උදාවීමක් ලෙසයි ඇෆ්ගන් ජනතාගේ විශ්වාසය වී තිබුණේ.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.