උණුසුම් පුවත්
මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..මත්ද්‍රව්‍ය නිවාරණ සතිය නිමිත්තෙන් බන්ධනාගාර දෙපාර්තමේන්තුවෙන් පාගමනක්උතුරේ බෞද්ධ උරුමයන් රැුකදෙන මෙන් ඉල්ලා නයාරු ගම් වාසීන් සාමකාමී උද්ඝෝෂණයක..උපවාසය අත්හැරීමට රතනහිමියෝ තිරණය කරයි.අසාත් සාලිය – හිස්බුල්ලා ඉල්ලා අස්වීමේ ලිපි ජනපතිට.ත්‍රස්තවාදී සැකකරුවන්ගේ බැංකු ගිණුම් 41ක් අත්හිටුවයිඅත්බෝම්බ 13 ක් බදුරලියේ පාසලක් අසල.

නීතිඥ සුගන්ධිකාගේ, සාමාජිකත්වය තවකාලිකව තහනම් …

0 122

නීතිඥ සුගන්ධිකා ෆර්නැඩෝ මහත්මියගේ සාමාජිකත්වය තාවකාලිකව තහනම් කළ බව හලාවත නීතීඥ සංගමය පවසනවා.

විවිධ අවස්ථාවලදි අධිකරණ පද්ධතියටත් විනිසුරුවරුන්ටත් නීතිඥවරුන්ටත් චෝදනා එල්ලකරමින් හා හලාවත නීතිඥ සාමාජිකයින්ට අපහාස සිදුවෙන ආකාරයේ ප්‍රකාශ කිරිම සම්බන්ධව ලැබුනු පැමිනිලි සැලකිල්ලට ගනිමින්, දීර්ඝ සාකාච්චාවකින් පසු සුගන්ධිකා ෆර්නැඩෝ මහත්මියගේ සමාජිකත්වය තහනම් කිරිමට තිරණය කළ බව හලාවත නීතිඥ සංගමය පවසයි..

ජ්‍යෙෂ්ඨ නීතිඥවරුන් පස්දෙනෙකුගෙන් සැදුම්ලත් කමිටුවක් හරහා, මේ පිළිබඳව විධිමත් පරීක්ෂණයක් පවත්වා වාර්තාව ලැබුනු පසු මේ පිළිබඳව සුගන්ධිකා මහත්මියගෙන් කරුණු විමසීමට බලාපොරොත්තුවෙන බව හලාවත නීතිඥ සංගමය පවසයි.

අප මේ පිලිබඳ ශ්‍රි ලංකා නීතිඥ සංගමයේ සභාපති තුමන්ගෙන් විමසු විට ඔහු සුගන්ධිකා මහත්මියගේ තාවකාලික තහනම පිළිබඳව  හලාවත නීතිඥ සංගමය  තමාව දැනුම්වත් කර ඇතිබව ප්‍රකාශකලේය

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.