උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

සිවලා කුලම ගොවියෝ හානි වූ වගාවන් සදහා වන්දි ඉල්ලා උද්ඝෝෂණයක.

0
බාලසුරිය-ගලෙන්බිදුණුවැව 

සේනා දළඹුවාගේ ආක්‍රමණය කඩිනමින් විනාශ කර  , හානි වූ වගාවන් සදහා යමං වන්දි මුදලක් ලබා  දෙන ලෙස ඉල්ලා අද උදෑසන 10 ට පමණ අනුරාධපුර දිස්ත්‍රික්කයේ ගලෙන්බිඳුනුවැව  ප්‍රාදේශීය ලේකම් බල ප්‍රදේශයට අයත් සිවලා කුලම ප්‍රදේශයේ ගොවියෝ උද්ඝෝෂණයක් පැවැත්විය.

සටන් පුවරු ප්‍රදර්ශනය කරමින් සට පාඨ කියමින් උදෑසන 10 ට පමණ සිවලා කුලම ගොවිජන සේවා මධ්‍යස්ථානය ළඟින් උද්ඝෝෂණය ආරම්භ වූ අතර උද්ඝෝෂකයන්  ඉන් අනතුරුව අනුරාධපුර ගලෙන්බිදුනුවැව මාර්ගය සිවලා කුලම ප්‍රදේශයෙන් අවහිර වන පරිදි උද්ඝෝෂනයේ  නිරත වූහ .
උද්ඝෝෂණය   අතරතුර පොදු ජන පෙරමුණේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී එස්. එම් චන්ද්‍රසේන , උතුරු මැද පළාත් සභාවේ හිටපු සභාපති එස්. එම් රංජිත් යන මහත්මාවරු  උද්ඝෝෂකයන් සිටි ස්ථානයට පැමිණි අතර උද්ඝෝෂකයන් විසින් තම ගැටලුව පිළිබඳ ඔවුන් වෙත දැනුම් දුන්නේ ය . එම අවස්ථාවේ උද්ඝෝෂකයන් සඳහන් කර සිටියේ තම වගාවන්ට සහ රටේ ජනතාවට ඇති වී ඇති

මෙම වියසනය පිළිබඳව මේ වන තුරු රජය නිසි ක්‍රියාමාර්ගයක් ගෙන නොමැති බවත්.. පාර්ලිමේන්තුව නියෝජනය කරන මැති ඇමතිවරු තම තමාගේ සුඛ විහරණය සඳහා කටයුතු කරන බවත් මෙම ගැටලුව පිළිබඳව  පාර්ලිමේන්තුවේ සාකච්ඡාවක් ආරම්භ වී නොමැති බවයි ..

එස් එම් චන්ද්‍රසේන මහතා කියා සිටියේ අද උදෑසන කාලයේ  විපක්ෂ නායක මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා සමඟ දුරකථනයෙන් සාකච්ඡා කර බවත්,ඒ අනුව ලබන සතියේ පාර්ලිමේන්තුවේ මෙම ගැටළුව පිළිබඳව දිනක් පුළුල් සාකච්ඡාවක් සිදු කර  කඩිනම් විසඳුමකට එළඹීමට කටයුතු කරන බවට රජයට බල කරන බවත් එසේ නොවන්නට පොදුජන පෙරමුණ වශයෙන් සියලු ගොවි ජනතාව පාරට බස් වා විසදුමක් සොයන්නට කටයුතු කරන බව සඳහන් කළේය .

 

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.