උණුසුම් පුවත්
කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..

සිනමා කර්මාන්තය නගාසිටුවීමට ශක්තිමත් වැඩපිළිවෙලක්-අමාත්‍ය සජිත් ප්‍රේමදාස

0 389

සිනමා කර්මාන්තය ශක්තිමත් කිරීම වෙනුවෙන් කෙටි කාලීන,මාධ්‍ය කාලීන හා දිගු කාලීන වැඩපිළිවෙලක් අමාත්‍යාංශය විසින් ක්‍රියාත්මක කිරීමට පියවර ගෙන ඇතැයි නිවාස,ඉදිකිරීම හා සංස්කෘතික කටයුතු අමාත්‍ය සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා පවසයි.

අමාත්‍යවරයා අද (6) පාර්ලිමේන්තුවේ දී මේ බව අමාත්‍යාංශ නිවේදනයක් ඉදිරිපත් කරමින් පැවසී ය.
විපක්ෂ නායක මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා විසින් පසුගිය දිනෙක ස්ථාවර නියෝග 27(2) යටතේ යොමු කළ ප්‍රශ්නයකට පිළිතුරු වශයෙන් අමාත්‍යවරයා අමාත්‍යාංශ නිවේදනය ඉදිරිපත් කළේ ය.

චිත්‍රපට නිෂ්පාදනය සඳහා බදු සහන නැවත ලබාදීමට කටයුතු කරන බව කී අමාත්‍යවරයා,චිත්‍රාගාර,කාර්මික අංශයේ යටිතල පහසුකම් ලබාදීම සඳහා පවතින ගැටළු හඳුනාගෙන කෙටි කාලීන, දිගු කාලීන,ක්‍රමවේදයක් සකස් කිරීමට පියවර ගෙන ඇතැයි පැවසී ය.

එමෙන් ම ඊ- ටිකටින් ක්‍රමය සිනමා ශලා සඳහා හඳුන්වාදීමට සැලසුම් කොට ඇතැයි ද පැවසූ අමාත්‍යවරයා,සිනමාශාලාවල ප්‍රක්ෂේපණ යන්ත්‍ර ඩිජිටල් තාක්ෂණය යටතේ ලබාදීමට ඉල්ලුම් කර තිබෙන බවද පැවසී ය.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.