උණුසුම් පුවත්
ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..

දෙවන පාසල් වාරයේ ප්‍රාථමික ශ්‍රේණි අධ්‍යයන කටයුතු අද ඇරැඹේ.

0 185

පොලීසිය  සහ ත්‍රිවිධ හමුදා දැඩි ආරක්ෂාව මැද, රජයේ පාසැල් වල ප්‍රාථමික අංශයේ දෙවන වාරයේ අධ්‍යන කටයුතු අද ආරම්භ විය.

පාස්කු ඉරිදා එල්ල වූ ත්‍රස්ත ප්‍රහාරය හේතුවෙන් පාසැල් ළමුන් ගේ දෙවන වාර අධ්‍යන කටයුතු පියවර දෙකකින් ආරම්භ කෙරිනි. එනම් ඉකුත් 6 වන දින 6 සිට 13 වසර දක්වා දරුවන්ගේ අධ්‍යන කටයුතු ආරම්භ කෙරුන අතර ප්‍රාථමික අංශයේ දරුවන්ගේ අධ්‍යයන කටයුතු අද(13) ආරම්භ විය.

එමෙන්ම වත්මන් ආරක්ෂක තත්වය සැලකිල්ලට ගනිමින් කතෝලික පෞද්ගලික පාසල් ආරම්භ කරන දිනය මෙතෙක් ප්‍රකාශයට පත් කර නොමැති බව අගරදගුරු පදවි ජනසංනිවේදන හා සංස්කෘතික කේන්ද්‍ර ආරංචි  මාර්ග පවසයි.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.