උණුසුම් පුවත්
අල්ලස් ගත් පැල්මඩුල්ල පොලීසියේ සැරයන්වරයෙකු අත්අඩංගුවටඑ.ජා.ප පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී ශාන්ත අබේසේකරය ඇප ලැබෙයිනායයෑම් නිවේදන පිළිබඳ සැලකිලිමත් වන්න – ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානයසාමාන්‍ය පෙළ විභාගය පැවැත්වෙන දිනවල උපකාරක පන්ති තහනම්ආපදා ප්‍රදේශවල සාමාන්‍ය පෙළ සිසුන්ට විශේෂ දුරකථන අංකයක් හඳුන්වා දෙයි…තොරතුරු තාක්ෂණ හා සම්බන්ධ සියළුම බදු වර්ග මුළුමනින්ම අහෝසියි – අමාත්‍ය බන්දුල ගුණවර්ධනඅගමැති ඇතුලු කැබිනට් මන්ඩලය හෙට ඉල්ලා අස්වෙයි ?…ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…

තවත් වසරක් සඳහා ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදලේ (IMF)අනුමැතිය.

0 244

ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදල මගින් ශ්‍රී ලංකාවට ලබාදීමට නියමිතව තිබූ ඇමරිකානු ඩොලර් බිලියන පහලවක මූල්‍යාධාර තවත් වසරක් සදහා දීර්ඝ කෙරේ.

ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රතිපත්ති සහ ක්‍රියා කාරිත්වය පිළිබද පස්වන වරටත් ඇගයීමෙන් පසුව අන්තර් ජාතික මූල්‍ය අරමුදලේ සංවිධායක මණ්ඩලය විසින් මෙම තීරණය ගෙන ඇත.මෙරට ගෙව්ම් ශේෂයේ හිගය පියවීම මෙන්ම විදෙස් සංචිත ශක්තිමත් කිරීම ඔවුන්ගේ අරමුණ වන අතර අරමුදලේ කාලය දිගු කර අරමුදලේ පහසුකම් ශ්‍රී ලංකාවට ලබාදෙන බව ඔවුන් පවසා ඇත. ඒ අනුව ඩොලර් මිලියන එකසිය හැටහතරක වරික එකොලහක් නිකුත් කර ඇති අතර අයි.එම්.එෆ් මූල්‍යාධාර යටතේ ශ්‍රී ලංකාවට ලබා දුන් මුළු මුදල ඩොලර් බිලියන එකසිය පහළවක් දක්වා ඉහළට.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.