උණුසුම් පුවත්
අල්ලස් ගත් පැල්මඩුල්ල පොලීසියේ සැරයන්වරයෙකු අත්අඩංගුවටඑ.ජා.ප පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී ශාන්ත අබේසේකරය ඇප ලැබෙයිනායයෑම් නිවේදන පිළිබඳ සැලකිලිමත් වන්න – ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානයසාමාන්‍ය පෙළ විභාගය පැවැත්වෙන දිනවල උපකාරක පන්ති තහනම්ආපදා ප්‍රදේශවල සාමාන්‍ය පෙළ සිසුන්ට විශේෂ දුරකථන අංකයක් හඳුන්වා දෙයි…තොරතුරු තාක්ෂණ හා සම්බන්ධ සියළුම බදු වර්ග මුළුමනින්ම අහෝසියි – අමාත්‍ය බන්දුල ගුණවර්ධනඅගමැති ඇතුලු කැබිනට් මන්ඩලය හෙට ඉල්ලා අස්වෙයි ?…ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…

ඩෙංගු රෝගීන් ගනන ඉහළට

0 289

පසුගිය දින කිහිපයේ ඇදහැලුන වර්ෂාව හේතුවෙන් දිස්ත්‍රික්ක කිහිපයකින් ඩෙංගු රෝගීන් වාර්තාවීමේ ප්‍රවණතාවයක් ඇති බව ඩෙංගු මර්ධන ඒකකය පවසා සිටනවා. යාපනය, කුරුණෑගල, කෑගල්ල දිස්ත්‍රික්ක වල මදුරුවන් බෝවිමේ හැකියාව සියයට තිහකට වඩා වැඩි බව හදුනාගෙන තිබෙනවා. මේ අතර පාසැල් වල ද මදුරුවන් බෝවීමේ හැකියව සීයට හතලිස් අටකට වඩා වැඩි ඉඩක් පවතින බව ඔවුන් පෙන්වා දෙයි.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.