උණුසුම් පුවත්
අල්ලස් ගත් පැල්මඩුල්ල පොලීසියේ සැරයන්වරයෙකු අත්අඩංගුවටඑ.ජා.ප පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී ශාන්ත අබේසේකරය ඇප ලැබෙයිනායයෑම් නිවේදන පිළිබඳ සැලකිලිමත් වන්න – ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානයසාමාන්‍ය පෙළ විභාගය පැවැත්වෙන දිනවල උපකාරක පන්ති තහනම්ආපදා ප්‍රදේශවල සාමාන්‍ය පෙළ සිසුන්ට විශේෂ දුරකථන අංකයක් හඳුන්වා දෙයි…තොරතුරු තාක්ෂණ හා සම්බන්ධ සියළුම බදු වර්ග මුළුමනින්ම අහෝසියි – අමාත්‍ය බන්දුල ගුණවර්ධනඅගමැති ඇතුලු කැබිනට් මන්ඩලය හෙට ඉල්ලා අස්වෙයි ?…ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…

දකුණු පළාත් අධ්‍යාපන පරිපාලන නිලධාරීන් 277ක් අසනීප වෙයි..

0 300

 

දකුණු පළාතේ අතිරේක අධ්‍යාපන අධ්‍යක්‍ෂක තනතුරට අධ්‍යාපන පරිපාලන සේවයේ තුන්වන ශ්‍රේණියේ නිලධාරිනියක් පත් කිරීම හේතුවෙන් එම පළාතේ පළාත් අධ්‍යාපන පරිපාලන නිළධාරින් 277 අද(15) අසනීප නිවාඩු දමා වැඩ වර්ජනයක යෙදී සිටිනවා. ශ්‍රි ලංකා අධ්‍යාපන පරිපාලන සේවයේ පළමුවන ශ්‍රේණියේ නිළධාරියෙකු එම තනතුරට පත් කල යුතුව තිබුන ද ඒ සඳහා තුන්වන ශ්‍රේණියේ නිළධාරිනියක් පත් කර ඇති බවයි ඔවුන් ප්‍රකාශකර සිටියේ. මෙය අධ්‍යාපන පරිපාලන සේවා ව්‍යවස්ථාවට සම්පූර්ණ පටහැනි බවත් ඔවුන් වැඩිදුරරත් පෙන්වා දෙනවා.ආණ්ඩුකාර වරයාගේ නිළ බලය අයුතු ලෙස යොදා ගැනීමක් මෙන්ම තමන් ගේ ද විරෝධතා නොසලකා හරිමින් මෙම පත්වීම කර ඇති බවටත් මේ සදහා ඉක්මනින් නිසි ක්‍රියා මර්ගය නොගත්හොත් දීපව්‍යාප්ත ක්‍රියා මාර්ගයකට යන බව ඔවුන් පවසයි.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.