උණුසුම් පුවත්
කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..

නාමල් කුමාරව අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපර්තුමේන්තුවට බාරදෙයි.

0 168

නාමල් කුමාර අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපර්තුමේන්තුවට

ඇති වූ කලහාකාරී සිදුවීම් වලට සම්බන්ධයැයි අත් අඩංගුවට ගෙන සිටි දූෂණ විරෝධීබලකායේ මෙහෙයුම් අධයක්ෂක නාමල් කුමාර අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තුමේන්තුවට වැඩිදුර පරීක්ෂණ සදහා අද(15) බාර දී තිබෙනවා.මේ එමෙන්ම මහසෝන් බලකායේ ප්‍රධානී අමිත් වීරසිංහ අද(15) දක්වා රක්ෂිත බන්ධනාගාර කර ඇති අතර නව සිංහලයේ ජාතික සංවිධානයේ ප්‍රධානී ඩෑන් ප්‍රියසාද් මේවන විටත් කොළඹ අපරාධ කොට්ථාශය භාරයේ පසුවන බව පොලිස් ආරංචි මාර්ග පවසයි.සමාජ ජාලා මාධ්‍ය තුලින් අසත්‍ය ප්‍රචාර පතුරවනින් ජනතාවගේ සිත් භියට පත් කරමින් අසත්‍ය ප්‍රකාශ පතුරවන පුද්ගලයන් සම්බන්ධයෙන් පරීක්ෂණ පවත්වන පොලිස් මූලස්ථානයේ විශේෂ පොලිස් එකකයක් විසින් මොවුන් අත් අඩංගුවට ගෙන ඇති බව පොලිස් ආරංචි මාර්ග පවසනවා.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.