උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

සඳුදා රාජ්‍ය නිවාඩු දිනයක් ලෙස නම් කරයි.

0

සඳුදා රාජ්‍ය නිවාඩු දිනයක් ලෙස නම් කරයි

එලැඹෙන සෙනසුරාදා(18) වෙසක් පොහොය යෙදී තිබීම සහ පසු දින(19) ඉරිදා දිනයක් වීම නිසාත් සඳුදා(20) රාජ්‍ය නිවාඩු දිනයක් බවට ප්‍රකාශ කිරීමට තීරණය කර බව අභ්‍යන්තර හා ස්වදේශ කටයුතු පළාත් සහ පළාත් පාලන අමාත්‍ය වජිර අබේවර්ධන මහතා පවසයි. ඒමහතා වැඩි දුරටත් ප්‍රකාශ කර සිටියේ ජනාධිපති තුමන් ගේ සහ අග්‍රාමාත්‍ය තුමන් ගේ උපදෙස් මත මේ තීරණය ගෙන ඇති බවයි.ජාතික වෙසක් මංගල්‍යය සමරමින් මෙරට සමස්ථ බෞද්ධ ජනතාවට තම ආගමික කටයුතුවල නිරත වීමටත් ජාතික වෙසක් උත්සවයට සමගාමීව සියලුම විහාරස්ථාන වල සහ දිවයිනේ පැවැත් වෙන මෙම වෙසක් මංගල්‍යය සාර්ථකව පවැත්වීම අරමුණු කරගෙන මෙම තීරණය රජය විසින් ගෙන ඇති බව එතුමා පවසයි.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.