උණුසුම් පුවත්
යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..මත්ද්‍රව්‍ය නිවාරණ සතිය නිමිත්තෙන් බන්ධනාගාර දෙපාර්තමේන්තුවෙන් පාගමනක්උතුරේ බෞද්ධ උරුමයන් රැුකදෙන මෙන් ඉල්ලා නයාරු ගම් වාසීන් සාමකාමී උද්ඝෝෂණයක..උපවාසය අත්හැරීමට රතනහිමියෝ තිරණය කරයි.අසාත් සාලිය – හිස්බුල්ලා ඉල්ලා අස්වීමේ ලිපි ජනපතිට.ත්‍රස්තවාදී සැකකරුවන්ගේ බැංකු ගිණුම් 41ක් අත්හිටුවයි

පාසැල් සිසුන් ගේ පැමිණීම සාමාන්‍ය අතට.

0 164

පාසැල් සිසුන් ගේ පැමිණීම සාමාන්‍ය අතට. පසුගිය පාස්කු ඉරිදා ප්‍රහාරයෙන් පසුව පියවර දෙකක් යටතේ පාසැල් ආරම්භ කෙරුන අතර සිසුන් ගේ පැමිණීමේ වර්ධනයක් දක්නට නොලැබුනි. එහෙත් අද(21)  වන විට එය සාමාන්‍ය තත්වයට පත්ව ඇතැයි දිවයිනේ විවිධ ප්‍රදේශ වලින් වාර්තා වේ.  වැඩි දුරටත් අප වාර්තා කරු පැවසූවේ ඌව පළාතේ පාසැල් වල සිසුන් ගේ පැමිණීම යහපත් බවයි. කෙසේ වෙතත් ත්‍රිවිධ හමුදාල පොලිසිය සහ විදුහල් වල ආරක්ෂ කමිටු මගින් දියත් කරනු ලැබූ ආරක්ෂක වැඩ පිළිවෙලවල් අද දිනයේ ද ක්‍රියාත්මකව බවද ඔවුන් පවසනවා.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.