උණුසුම් පුවත්
අගමැති ඇතුලු කැබිනට් මන්ඩලය හෙට ඉල්ලා අස්වෙයි ?…ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.

පාසැල් සිසුන් ගේ පැමිණීම සාමාන්‍ය අතට.

0 219

පාසැල් සිසුන් ගේ පැමිණීම සාමාන්‍ය අතට. පසුගිය පාස්කු ඉරිදා ප්‍රහාරයෙන් පසුව පියවර දෙකක් යටතේ පාසැල් ආරම්භ කෙරුන අතර සිසුන් ගේ පැමිණීමේ වර්ධනයක් දක්නට නොලැබුනි. එහෙත් අද(21)  වන විට එය සාමාන්‍ය තත්වයට පත්ව ඇතැයි දිවයිනේ විවිධ ප්‍රදේශ වලින් වාර්තා වේ.  වැඩි දුරටත් අප වාර්තා කරු පැවසූවේ ඌව පළාතේ පාසැල් වල සිසුන් ගේ පැමිණීම යහපත් බවයි. කෙසේ වෙතත් ත්‍රිවිධ හමුදාල පොලිසිය සහ විදුහල් වල ආරක්ෂ කමිටු මගින් දියත් කරනු ලැබූ ආරක්ෂක වැඩ පිළිවෙලවල් අද දිනයේ ද ක්‍රියාත්මකව බවද ඔවුන් පවසනවා.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.