උණුසුම් පුවත්
කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..

අත්සන් කිරීමට නියමිත ශ්‍රී ලංකා – ඇමරිකානු ආරක්ෂක ගිවිසුම පිළබදව ඒකා බද්ධ විපක්ෂයේ දැඩි අවධානයක.

0 145

අත්සන් කිරීමට නියමිත ශ්‍රී ලංකා – ඇමරිකානු ආරක්ෂක ගිවිසුම පිළබදව ඒකා බද්ධ විපක්ෂයේ දැඩි අවධානයක.මෙරට රජය සහ ඇමරිකානු රජය සමග අත්සන් කිරීමට නියමිත තිබෙන ආරක්ෂක ගිවිසුම පිළිබද ඒකා බද්ධ විපක්ෂය දැඩි අවධානයකින් පසුවන බව ඊයේ(21) ඒකාබද්ධ මන්ත්‍රී කණ්ඩායම රැස් වූ අවස්ථාවී දී මේ බව පාර්ලිමීන්තු මන්ත්‍රී වාසුදේව නානායක්කාර මහතා පවසා සිටියා. මේ පිළිබද තමන් පාර්ලිමේන්තුවේදී ප‍්‍රශ්න  කර බවත් එම අවස්ථාවේදී අග්‍රාමාත්‍ය වරයා ප්‍රමාණවත් පිළිතුරු ලබා නොදුන් බවත් මන්ත්‍රී වරයා වැඩිදිරටත් ප්‍රකාශ කර සිටියා.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.