උණුසුම් පුවත්
කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..

විශ්වාසභංග විවාදයේ දින තීන්දුවට අද(23) හවස පක්ෂ නායකයන් ගේ හමුවක්.

0 218

විශ්වාසභංග විවාදයේ දින තීන්දුවට අද(23) හවස පක්ෂ නායකයන් ගේ හමුවක්.

පසුගිය පාස්කු ඉරිදා ප්‍රහාරය සම්බන්ධයෙන් අමාත්‍ය රිෂාඩ් බදුයුදීන් මහතාට එරෙහිව ඒකාබද්ධ විපක්ෂය විසින් ගොනු කරනු ලැබූ විශ්වාසභංග යෝජනාව පිළබද තවමත් විවාදයට නොගෙන ඇති බැවින් ඒ සදහා දිනයක් තිරණය කිරීමට පක්ෂ නායකයින්ගේ හමුවක් අද(23) ප.ව 3.00 ට පැවැත්වීමට නියමිතව තිබෙන බව ආරංචි සදහන් කර සිටිනවා. මෙහිදි පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී උදය ගම්මන්පිල මහතා පවසන පරිදි එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ මන්ත්‍රීවරුන් ද මේ සදහා සහය පල කිරීමට සූදානම්ව සිටින බවටද තොරතුරු ලැබුනා.මේ පිළිබද පාර්ලිමේන්තුවේදී ඇති වූ විවාදයේ දී මන්ත්‍රීවරුන් කියා සිටියේ තේරීම් කාරක සභාවක් පත් කිරීමකින් තොරවම විවාදය සදහා දිනයක් ලබා දෙන ලෙසයි. එවිට කථානායක කරූ ජයසූරිය මහතා පවසා ඇත්තේ අද(23) පැවැත්වෙන පක්ෂ රැස්වීමෙන් පසුව දිනයක් ලබදෙන බවයි කෙසේ වෙතත් මෙම විශ්වාසභංගය පිළිබද මැති ඇමතිවරුන් විවිධ අදහස් පල කර තිබෙනවා.

 

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.