උණුසුම් පුවත්
යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..මත්ද්‍රව්‍ය නිවාරණ සතිය නිමිත්තෙන් බන්ධනාගාර දෙපාර්තමේන්තුවෙන් පාගමනක්උතුරේ බෞද්ධ උරුමයන් රැුකදෙන මෙන් ඉල්ලා නයාරු ගම් වාසීන් සාමකාමී උද්ඝෝෂණයක..උපවාසය අත්හැරීමට රතනහිමියෝ තිරණය කරයි.අසාත් සාලිය – හිස්බුල්ලා ඉල්ලා අස්වීමේ ලිපි ජනපතිට.ත්‍රස්තවාදී සැකකරුවන්ගේ බැංකු ගිණුම් 41ක් අත්හිටුවයි

අත්බෝම්බ 13 ක් බදුරලියේ පාසලක් අසල.

0 181

ඊයේ රාත්‍රීයේ බදුරලියේ පාසැල් ගොඩනැගිල්ලක් අසල තිබී අත් බෝම්බ 13 ඇතැයි වාර්තා වේ. මෙම පාසලේ මුරකරු ඊයේ රාත්‍රී ආහාරය රැගෙන නැවත පැමිණි අවස්ථාවේදී ගොඩනැගිල්ල අසල තිබී යම් සැක කටයුතු පාර්සලයක් දැක තිබුනු අතර එම පාසලේ ආරක්ෂාවට තවත් දෙදෙනෙකු සමග පරික්ෂා කර අවස්ථාවේදී මෙම අත්බෝම්බ 13 සොයා ගෙන ඇත.පාසැල් මුරකරු  මේ පිළිබදව විදුහල්පති දැනුවත් කර ඇති අතර විදුහල්පති වරයා විසින් බදුරලිය පොලීසිය දැනුම්වත් කිරිමෙන් අනතුරුව පාසැල් භූමියට පැමිණි පොලීසිය එය ඉවත් කර ඇත. මේ පිළිබද විමර්ෂණයක් ආරම්භ කර ඇති බවයි බදුරලිය පොලීසිය ප්‍රකාශ කර සිටියේ.

 

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.