උණුසුම් පුවත්
ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..

අත්බෝම්බ 13 ක් බදුරලියේ පාසලක් අසල.

0 283

ඊයේ රාත්‍රීයේ බදුරලියේ පාසැල් ගොඩනැගිල්ලක් අසල තිබී අත් බෝම්බ 13 ඇතැයි වාර්තා වේ. මෙම පාසලේ මුරකරු ඊයේ රාත්‍රී ආහාරය රැගෙන නැවත පැමිණි අවස්ථාවේදී ගොඩනැගිල්ල අසල තිබී යම් සැක කටයුතු පාර්සලයක් දැක තිබුනු අතර එම පාසලේ ආරක්ෂාවට තවත් දෙදෙනෙකු සමග පරික්ෂා කර අවස්ථාවේදී මෙම අත්බෝම්බ 13 සොයා ගෙන ඇත.පාසැල් මුරකරු  මේ පිළිබදව විදුහල්පති දැනුවත් කර ඇති අතර විදුහල්පති වරයා විසින් බදුරලිය පොලීසිය දැනුම්වත් කිරිමෙන් අනතුරුව පාසැල් භූමියට පැමිණි පොලීසිය එය ඉවත් කර ඇත. මේ පිළිබද විමර්ෂණයක් ආරම්භ කර ඇති බවයි බදුරලිය පොලීසිය ප්‍රකාශ කර සිටියේ.

 

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.