උණුසුම් පුවත්
අල්ලස් ගත් පැල්මඩුල්ල පොලීසියේ සැරයන්වරයෙකු අත්අඩංගුවටඑ.ජා.ප පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී ශාන්ත අබේසේකරය ඇප ලැබෙයිනායයෑම් නිවේදන පිළිබඳ සැලකිලිමත් වන්න – ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානයසාමාන්‍ය පෙළ විභාගය පැවැත්වෙන දිනවල උපකාරක පන්ති තහනම්ආපදා ප්‍රදේශවල සාමාන්‍ය පෙළ සිසුන්ට විශේෂ දුරකථන අංකයක් හඳුන්වා දෙයි…තොරතුරු තාක්ෂණ හා සම්බන්ධ සියළුම බදු වර්ග මුළුමනින්ම අහෝසියි – අමාත්‍ය බන්දුල ගුණවර්ධනඅගමැති ඇතුලු කැබිනට් මන්ඩලය හෙට ඉල්ලා අස්වෙයි ?…ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…

අත්බෝම්බ 13 ක් බදුරලියේ පාසලක් අසල.

0 387

ඊයේ රාත්‍රීයේ බදුරලියේ පාසැල් ගොඩනැගිල්ලක් අසල තිබී අත් බෝම්බ 13 ඇතැයි වාර්තා වේ. මෙම පාසලේ මුරකරු ඊයේ රාත්‍රී ආහාරය රැගෙන නැවත පැමිණි අවස්ථාවේදී ගොඩනැගිල්ල අසල තිබී යම් සැක කටයුතු පාර්සලයක් දැක තිබුනු අතර එම පාසලේ ආරක්ෂාවට තවත් දෙදෙනෙකු සමග පරික්ෂා කර අවස්ථාවේදී මෙම අත්බෝම්බ 13 සොයා ගෙන ඇත.පාසැල් මුරකරු  මේ පිළිබදව විදුහල්පති දැනුවත් කර ඇති අතර විදුහල්පති වරයා විසින් බදුරලිය පොලීසිය දැනුම්වත් කිරිමෙන් අනතුරුව පාසැල් භූමියට පැමිණි පොලීසිය එය ඉවත් කර ඇත. මේ පිළිබද විමර්ෂණයක් ආරම්භ කර ඇති බවයි බදුරලිය පොලීසිය ප්‍රකාශ කර සිටියේ.

 

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.