උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

අවුරුදු 12ක් වයසැති දරුවන්ගෙන් 16%ක් දත් සහ හනු ආශ්‍රිත විකෘතිතවයන්ගෙන් පීඩා විදියි

0

ශ්‍රී ලංකාවේ අවුරුදු 12ක් වයසැති දරුවන්ගෙන් 16%ක් අනිවාර්යය ප්‍රතිකාර අවශ්‍ය වන දත් සහ හනු ආශ්‍රිත විකෘතිතවයන්ගෙන් පීඩා විදින බව සෞඛ්‍ය ප්‍රවර්ධන කාර්යාංශය පවසයි.

මේ සඳහා සුදුසුකම් ලත් විකලාංග දන්ත වෛද්‍යවරුන්ගෙන් ප්‍රතිකාර ලබාගැනීම අවශ්‍ය බවද එම කාර්යාංශය කියයි. මේ පිළිබඳව ප්‍රතිකාර සේවා නොමිලේ රෝහල්වලින් ලබාගැබීමට හැකි වුවත් ඒ පිළිබඳව ජනතාවගේ දැනුවත්භාවයේ ගැටලුවක් පවතින බවද සෞඛ්‍ය ප්‍රවර්ධන කාර්යාංශය සඳහන් කරයි.

මේ පිළිබඳව ජනතාව දැනුවත් කිරීමේ අරමුණින් මාධ්‍ය දැනුවත් කිරීමේ සාක්ච්ඡවක් එළඹෙන 18 දින පෙ.ව.10.00ට පැවැත්වීමට නියමිතය.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.