උණුසුම් පුවත්
කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..

අවුරුදු 12ක් වයසැති දරුවන්ගෙන් 16%ක් දත් සහ හනු ආශ්‍රිත විකෘතිතවයන්ගෙන් පීඩා විදියි

0 173

ශ්‍රී ලංකාවේ අවුරුදු 12ක් වයසැති දරුවන්ගෙන් 16%ක් අනිවාර්යය ප්‍රතිකාර අවශ්‍ය වන දත් සහ හනු ආශ්‍රිත විකෘතිතවයන්ගෙන් පීඩා විදින බව සෞඛ්‍ය ප්‍රවර්ධන කාර්යාංශය පවසයි.

මේ සඳහා සුදුසුකම් ලත් විකලාංග දන්ත වෛද්‍යවරුන්ගෙන් ප්‍රතිකාර ලබාගැනීම අවශ්‍ය බවද එම කාර්යාංශය කියයි. මේ පිළිබඳව ප්‍රතිකාර සේවා නොමිලේ රෝහල්වලින් ලබාගැබීමට හැකි වුවත් ඒ පිළිබඳව ජනතාවගේ දැනුවත්භාවයේ ගැටලුවක් පවතින බවද සෞඛ්‍ය ප්‍රවර්ධන කාර්යාංශය සඳහන් කරයි.

මේ පිළිබඳව ජනතාව දැනුවත් කිරීමේ අරමුණින් මාධ්‍ය දැනුවත් කිරීමේ සාක්ච්ඡවක් එළඹෙන 18 දින පෙ.ව.10.00ට පැවැත්වීමට නියමිතය.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.