උණුසුම් පුවත්
ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..

දන්සැල් ලියාපදිංචි කිරීම මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂක කාර්යාල මඟින්

0 150

පොසොන් පොහොය නිමිති කොටගෙන දන්සල් ලියාපදිංචිය 2019 ජුනි 01 දා සිට ආරම්භ වු බව ශ්‍රී ලංකා මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂන සංගමයේ ලේකම් මහේන්ද්‍ර බලසුරිය මහතා පවසයි.

මේවන විට දිවයින පුරා මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂක කාර්යාල 1760 පිහිටවා ඇති අතර එවා හරහා දන්සල් ලියාපදිංචි කරනු ලබයි.

මිහින්තරය අනුරාධපුරය ප්‍රදේශවල වැඩි ප්‍රමානයක් දන්සල් සංවිධානය කර ඇත. අනුරාධපුරයේ දන්සල් 90, මිහින්තලයේ දන්සල් 10, පොසොන් පෙරහැර පැවැත්වෙන ප්‍රදේශවල දන්සල් 02 ක්, දිඹුලාගල දන්සල් 02 ක්, මැදිරිගිරිය ප්‍රදේශයේ දන්සල් 02ක්, හිගුරක්ගොඩ ප්‍රදේශයේ දන්සල් 02ක් පොසොන් පෙරහැර නිමිතිකොටගෙන මේවන විට ලියාපදිංචි කර ඇත.

සෙසු ප්‍රදේශවල ද මේවන විට අයදුම්පත් නිකුත් කොට ඇතිබව ශ්‍රී ලංකා මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂන සංගමයේ ලේඛම් මහේද්‍ර බලසුරිය මහතා පවසයි.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.