උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

දන්සැල් ලියාපදිංචි කිරීම මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂක කාර්යාල මඟින්

0

පොසොන් පොහොය නිමිති කොටගෙන දන්සල් ලියාපදිංචිය 2019 ජුනි 01 දා සිට ආරම්භ වු බව ශ්‍රී ලංකා මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂන සංගමයේ ලේකම් මහේන්ද්‍ර බලසුරිය මහතා පවසයි.

මේවන විට දිවයින පුරා මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂක කාර්යාල 1760 පිහිටවා ඇති අතර එවා හරහා දන්සල් ලියාපදිංචි කරනු ලබයි.

මිහින්තරය අනුරාධපුරය ප්‍රදේශවල වැඩි ප්‍රමානයක් දන්සල් සංවිධානය කර ඇත. අනුරාධපුරයේ දන්සල් 90, මිහින්තලයේ දන්සල් 10, පොසොන් පෙරහැර පැවැත්වෙන ප්‍රදේශවල දන්සල් 02 ක්, දිඹුලාගල දන්සල් 02 ක්, මැදිරිගිරිය ප්‍රදේශයේ දන්සල් 02ක්, හිගුරක්ගොඩ ප්‍රදේශයේ දන්සල් 02ක් පොසොන් පෙරහැර නිමිතිකොටගෙන මේවන විට ලියාපදිංචි කර ඇත.

සෙසු ප්‍රදේශවල ද මේවන විට අයදුම්පත් නිකුත් කොට ඇතිබව ශ්‍රී ලංකා මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂන සංගමයේ ලේඛම් මහේද්‍ර බලසුරිය මහතා පවසයි.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.