උණුසුම් පුවත්
ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..මත්ද්‍රව්‍ය නිවාරණ සතිය නිමිත්තෙන් බන්ධනාගාර දෙපාර්තමේන්තුවෙන් පාගමනක්

උතුරේ බෞද්ධ උරුමයන් රැුකදෙන මෙන් ඉල්ලා නයාරු ගම් වාසීන් සාමකාමී උද්ඝෝෂණයක..

0 214

උතුරේ බෞද්ධ උරුමයන් රැුකදෙන මෙන් ඉල්ලා නයාරු ගම් වාසීන් සාමකාමී උද්ඝෝෂණයක.

අන්තවාදින්ගේ ප‍්‍රහාරයට දිගින් දිගටම ලක්වෙන ෙඓතිහාසික බෞද්ධ උරුමයන් අනාගත සිංහල බෞද්ධ ජනතාවට රැුකදෙන මෙන් ඉල්ලා, නයාරූ ගම්වාසින් මේමොහොතේ සාමකාමී උද්ඝෝෂණයක නිරතවෙති
අද උදෑසන නයාරූ ඓතිහාසික රජමහ විහාරයේ පැවති නෙළුම් මල් පූජාවෙන් අනතරුව රජය හා බලධාරින් දැනුම්වත් කිරිම උදෙසා මේ ඉතා සාමකාමී උද්ඝෝෂණය පැවැත්වීය
බෙංගමුවේ නාලක ස්වාමින් වහන්සේද මෙම ස්ථානයට වැඩමකොට ප‍්‍රදේශවාසී ජානතාවට ආශිර්වාද කළ අතර සමාජයේ කැපිපෙනෙන උගතුන් හා බුද්ධිමතුන් බෝහෝ පිරිසක් මෙම සමාකාමී උද්ඝෝෂණයට සහය පල කිරිම සඳහා නයාරූ පුද බිමට පැමින සිටියේය

හෙල ජන බලය මෙම නෙxම්මල් පූජාව සහ සාමකාමී උද්ඝෝෂණය සංවිධානය කර තිබේ

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.