උණුසුම් පුවත්
මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..මත්ද්‍රව්‍ය නිවාරණ සතිය නිමිත්තෙන් බන්ධනාගාර දෙපාර්තමේන්තුවෙන් පාගමනක්උතුරේ බෞද්ධ උරුමයන් රැුකදෙන මෙන් ඉල්ලා නයාරු ගම් වාසීන් සාමකාමී උද්ඝෝෂණයක..උපවාසය අත්හැරීමට රතනහිමියෝ තිරණය කරයි.අසාත් සාලිය – හිස්බුල්ලා ඉල්ලා අස්වීමේ ලිපි ජනපතිට.ත්‍රස්තවාදී සැකකරුවන්ගේ බැංකු ගිණුම් 41ක් අත්හිටුවයිඅත්බෝම්බ 13 ක් බදුරලියේ පාසලක් අසල.

“සිසු සෙවන” ශිෂ්‍යත්ව වැඩමුළුව මෙවර වව්නියාවේ ගාමිණී මහා විද්‍යාලයේදී.

0 123

සිසුසෙවන ශිෂ්‍යත්ව වැඩමුළුව අද වව්නියාවේ ගාමිණී මහා විද්‍යාලයේදී පැවැත් විය. මේ වසරේ ශීෂ්‍යත්ව විභාගයට පෙනී සිටින දරුවන් උදෙසා පැවැත්වු පළමු වැඩසටහන මෙය වේ.
වව්නියාවේ සියළු පාසල් නියෝජනය කරමින් දරුවන් දෙසිය පනහකට අධික සංඛ්‍යාවක් සහබාගි වු අතර මේ වනවිටත් ඉතා සාර්ථකව වැඩසටහන පැවැත්වෙන බව වාර්තාවේ.මම වැඩසටහන කිසිදු මුදලක් අය නොකර දරුවන්ගේ අධ්‍යාපනය නඟා සිටුවීමේ අරමුණින් ”සිසු සෙවන” සහ ”හෙළ ජන බලය” යන සංවිධාන විසින් ක‍්‍රියාත්මක කරන වැඩසටහනකි.

ගාමිණි මහා විද්‍යලයේ ප‍්‍රධන ශාලාවේ දී මහා සංඝරත්නයේ ආශිර්වාදයෙන් අනතුරුව කලාප අධ්‍යක්ෂවරුන්ගේ සහ විදුහල්පතිවරුන්ගේ සහයෝගයෙන් මෙම ශිෂ්‍යත්ව වැඩමුළුව ආරම්භවිය.

 

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.