උණුසුම් පුවත්
මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..මත්ද්‍රව්‍ය නිවාරණ සතිය නිමිත්තෙන් බන්ධනාගාර දෙපාර්තමේන්තුවෙන් පාගමනක්උතුරේ බෞද්ධ උරුමයන් රැුකදෙන මෙන් ඉල්ලා නයාරු ගම් වාසීන් සාමකාමී උද්ඝෝෂණයක..උපවාසය අත්හැරීමට රතනහිමියෝ තිරණය කරයි.අසාත් සාලිය – හිස්බුල්ලා ඉල්ලා අස්වීමේ ලිපි ජනපතිට.ත්‍රස්තවාදී සැකකරුවන්ගේ බැංකු ගිණුම් 41ක් අත්හිටුවයිඅත්බෝම්බ 13 ක් බදුරලියේ පාසලක් අසල.

රහස් ඡන්දයෙන් අපේක්ෂකයාව තෝරා ගන්න, සජිත් පාර්ශවයෙන් අගමැතිවරයාට යෝජනාවක්

0 63

මෙවර ජනාධිපති අපේක්ෂකයා රහස් චන්දෙන් තෝරන ලෙස මන්ත‍්‍රිවරු පිරිසක් අගමැතිවරයා වෙත ලිපියක් ඉදිරිපත් කිරීමට සුදානමක් ඇති බවට සිරිකොත ආරංචි මාර්ගයකින් සඳහන් වේ…
එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ කෘත්‍යාධිකාරී මණ්ඩලය සහ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී කණ්ඩායම රැස්කර රහස් චන්දය පවත්වන ලෙස මෙම මන්ත‍්‍රි කණ්ඩායම අගමැතිවරයාට යෝජනාවක් ඉදිරිපත් කරයි. මෙම යෝජනාවට දැනට එජාවප මනත‍්‍රීන් 50 දෙනෙකුට අධික පිරිසක් අත්සන් තබා ඇතැයි වාර්තාවෙයි..

අමාත්‍ය සජිත් පේ‍්‍රමදාස පාර්ශවයෙන් මෙම අත්සන් එකතු කිරිම සිදුකරන බවට වැඩිදුරටත් සදහන් වේ…

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.