උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

වගා හානි වන්දී ලෙස ලක්ෂ 240ක මුදලක් මාතලේ ගොවින්ට පිරිනැමේ.

0

මාතලේ දිස්ත්‍රික්කයේ වගා හානි සිදුවු ගොවි පවුල් 1046ක් වෙනුවෙන් වගා හානි වන්දි පිරි නැමීම 2019.08.20 දින පෙ.ව 8.30ට මාතලේ ‌හෝටල් පාසැල් ශ්‍රවණාගාරයේදී පැවැත්වේ.

මෙහිදී ලක්ෂ 240ක මුදලක් වන්දි වශයෙන් ගෙවීමට නියමිතය. කෘෂිකර්ම වාරිමාර්ග, ග්‍රාමීය ආර්ථික කටයුතු රාජ්‍ය අමාත්‍ය වසන්ත අලුවිහාරේ මහතාගේ ප්‍රධානත්වයෙන් වන්දි ප්‍රදානය සිදුකෙරේ.

වී, ලොකු ළුෑණු, සෝයා, බඩ ඉරිගු හා මිරිස් යන භෝගයන් සදහා වගාහානියකදී කිසිදු රක්ෂණ මුදලක් ගෙවිමකින් තොරව අක්කරයකට රු. හතළිස් දහසකට උපරිමයකට යටත්ව වන්දි ප්‍රදානය කෙරේ. මීට පෙර වගා හානි වන්දි මුදල් ලබාගැනීමට රක්ෂණය වීම අනිවාර්ය වුවත් වර්තමානයේ රජය විසින් ඉහත භෝග පහ වෙනුවෙන් කිසිදු රක්ෂණ මුදලක් අය නොකොට වගාහානි ප්‍රදානය කෙරේ. 2018 වර්ෂයේ යල කන්නයේ සිදුවු වගා හානි වෙනුවෙන් මෙම වන්දි ප්‍රදානය සිදුකෙරේ.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.