උණුසුම් පුවත්
තද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්

අයහපත් කළගුණය හේතුවෙන් ආපදා තත්වයන්ට මුහුණ දීමට පොලීසිය සීරුවෙන්…

0 108

අයහපත් කාළගුණය හේතුවෙන් ඇති විය හැකි ආපදා තත්වයන්ට මුහුණ දීම සඳහා පොලීසිය වශයෙන් විශේෂ ක්‍රියාමාර්ග රැසක් ගෙන ඇත.

මෙහිදී පරිසර, නාවික හා ආපදා කළමණාකරන දිසාව ආපදාවන්ට මුහුණ දීම සඳහා සූදානම් කර ඇත. කළුතර ගාල්ල හා මාතර පොලිස් කොට්ඨාස වෙත මේ වන විටත් විශේෂ පුහුණුව ලැබූ පොලිස් ජීවිතාරක්ෂක හා ආපදා සහන නිලධාරීන් 50 බැඟින් 150 දෙනකු යොමු කර ඇති බව පොලිස් මාධ්‍ය ප්‍රකාශක පොලිස් අධිකාරී රුවන් ගුණසේකර මහතා සඳහන් කරයි. ඒ අනුව, පොලිස් නාවික කොට්ඨාසය සතු යාත්‍රා 50 ක් සහ ඔරු 35 ක් ද අදාළ කොට්ඨාස වෙත් යොමු කර ඇති බවත් සඳහන් කෙරිණි. හදිසි ආපදා තත්ත්වය ක දී 011-2587229 හෝ 011-2454576 දුරකථන අංක ඔස්සේ පරිසර නාවික ආපදා කළමනාකරණ දිසාව අමතන ලෙස පොලිසිය මහජනතාවගෙන් දැනුම් දෙයි.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.