උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

තද සුළං හේතුවෙන් රත්නපුර සහ අවිස්සාවෙල්ල නිවාස රැසකට හානි

0

ඊයේ (27)  දිනයේ  හමා ගිය දැඩි සුළං තත්වය හේතුවෙන් දිස්ත්‍රික්ක  02ක නිවාස වලට තද බල හානි වාර්තා වී ඇතැයි ආපදා කළමණාකරණ මධ්‍යස්ථානයේ නියෝජ්‍ය අධ්‍යක්ෂ  ප්‍රදීප් කොඩිප්පිලි මහතා පවසයි.

රත්නපුර දිස්ත්‍රික් යේ නිවාස 200කට පමණ  හානි වී ඇති අතර විශාල හානියක් වාර්තා වන්නේ අවිස්සාවෙල්ලා ප්‍රදේශයෙන්ය. අවිස්සාවෙල්ල් ප්‍රදේශයේ නිවාස 140කට පමණ හානි සිදු වී ඇති අතර විදුලි කණු රැසකටද හානි සිදු වී ඇත.ගස් කඩා වැටීම හේතුවෙන් පාරවල් රැසක්ද අවහිර වී ඇත.

අවශ්‍ය සහන කටයුතු සඳහා සියළුම යුධ හමුදා කණ්ඩ ඒම  ප්‍රදේශ වලට යවා ඇත අතර යුධ හමුදාවේ 200කට වැඩි භට පිරිසක් එම ප්‍රදේශයේ සහන කටයුතු සදහා යොදවා ඇත.

විශේෂයෙන්ම මඩකලපුව සිට පොතුවිල් හරහා මාතර දක්වා වන මුහුදු ප්‍රදේශය දැඩි අවධානම් කළාපයක් ලෙස නම් කර ඇත. එම ප්‍රදේශ වල ධීවර කටයුතු වල යෙදීමෙන් වලකින ලෙස දැනුම්වත් කර ඇත.කන්කසන්තුරය සිට ත්‍රිකුණාමලය හරහා මඩකලපුව දක්වා වෙරළට ඔබ්බෙන් වන මුහුදු ප්‍රදේශ වලවිටින් විටවැසි හෝ ගිගුරුම් සහිත වැසි ඇති වන අතර දිවයින වටා සෙසු මුහුදු ප්‍රදේශවල සවස් කාලයේ හෝ රාත්‍රී කාලයේ තැනින් තැන වැසි හෝ ගිගුරුම් සහිත වැසි ඇති විය හැක.

ගඟේ, බද්දේගම හා තවලම ප්‍රදේශවල තවමත් ගඟ පිටාර මට්ටමක පවතී. නිල්වලා ගඟේ පානදුගම ප්‍රදේශයෙන් සුළු ගංවතුර මට්ටමක පැවතිය ද එම ජලය අඩු වීමක් බවතින බවයි ඔහු වැඩිදුරටත් පවසයි.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.