උණුසුම් පුවත්
අල්ලස් ගත් පැල්මඩුල්ල පොලීසියේ සැරයන්වරයෙකු අත්අඩංගුවටඑ.ජා.ප පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී ශාන්ත අබේසේකරය ඇප ලැබෙයිනායයෑම් නිවේදන පිළිබඳ සැලකිලිමත් වන්න – ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානයසාමාන්‍ය පෙළ විභාගය පැවැත්වෙන දිනවල උපකාරක පන්ති තහනම්ආපදා ප්‍රදේශවල සාමාන්‍ය පෙළ සිසුන්ට විශේෂ දුරකථන අංකයක් හඳුන්වා දෙයි…තොරතුරු තාක්ෂණ හා සම්බන්ධ සියළුම බදු වර්ග මුළුමනින්ම අහෝසියි – අමාත්‍ය බන්දුල ගුණවර්ධනඅගමැති ඇතුලු කැබිනට් මන්ඩලය හෙට ඉල්ලා අස්වෙයි ?…ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…

ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිට

0 261

ජනාධිපතිවරණ ඡන්දයට පිළිගත් හැඳුනුම්පතක් නොමැති අය සඳහා තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම දිස්ත්‍රික් මැතිවරණ කාර්යයාල මඟින් ඔක්තෝබර් 18 දා සිට සිදු කිරීමට කටයුතු යොදා ඇතැයි ජාතික මැතිවරණ කොමිෂන් සභාවේ අතිරේක මැතිවරණ
කොමසාරිස් රසික පීරිස් මහතා රජයේ නිල පුවත් වෙබ් අඩවියට පැවසිය.

දැනට ජාතික හැඳුනුම්පත, වලංගු විදේශ ගමන් බලපත්‍රය,වලංගු රියදුරු බලපත්‍රය, වැඩිහිටි හැඳුනුම්පත, විශ්‍රාමික හැඳුනුම්පත, පූජ්‍ය හැඳුනුම්පත වැනි පිළිගත් හැඳුනුම්පතක් නොමැති අය සඳහා මෙම තාවකාලික හැඳුනුම්පත නිකුත් කෙරේ.

ජනාධිපතිවරණයට ඡන්දය පාවිච්චි කිරීමට ගිය විට මෙම තාවකාලික හැඳුනුම්පත ඡන්ද පොළ භාර නිලධාරියා විසින් ආපසු ලබා ගන්නා බව ද අතිරේක කොමසාරිස්වරයා කීය.
මෙම තාවකාලික හැඳුනුම්පත ලබා ගැනීම සඳහා ප්‍රදේශයේ ග්‍රාම නිළධාරිවරුන්ගෙන් වතුසේවකයෙකු නම් තමන් සේවය කරන වත්තේ අධිකාරිවරයාගෙන් ලබා ගත් සහතික පතක් තම දිස්ත්‍රික්කයේ මැතිවරණ කාර්යාලයට භාර
දීමෙන් මෙම හැඳුනුම්පත ලබා ගත හැකියි. මෙම තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම නොවැම්බර් 09 දා දක්වා සිදු කරන බව ද රසික පීරිස් මහතා කීය.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.