උණුසුම් පුවත්
අල්ලස් ගත් පැල්මඩුල්ල පොලීසියේ සැරයන්වරයෙකු අත්අඩංගුවටඑ.ජා.ප පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී ශාන්ත අබේසේකරය ඇප ලැබෙයිනායයෑම් නිවේදන පිළිබඳ සැලකිලිමත් වන්න – ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානයසාමාන්‍ය පෙළ විභාගය පැවැත්වෙන දිනවල උපකාරක පන්ති තහනම්ආපදා ප්‍රදේශවල සාමාන්‍ය පෙළ සිසුන්ට විශේෂ දුරකථන අංකයක් හඳුන්වා දෙයි…තොරතුරු තාක්ෂණ හා සම්බන්ධ සියළුම බදු වර්ග මුළුමනින්ම අහෝසියි – අමාත්‍ය බන්දුල ගුණවර්ධනඅගමැති ඇතුලු කැබිනට් මන්ඩලය හෙට ඉල්ලා අස්වෙයි ?…ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…

මුලතිව් දිස්ත‍්‍රික්කයේ ඇහැටුගස් වැව මහා විද්‍යාලයේ සිසු දරුවන්ට විශේෂ ප‍්‍රශ්න පත‍්‍ර කට්ටල පරිත්‍යාගයක්…

0 144

මුලතිව් දිස්ත‍්‍රික්කයේ ඇහැටුගස් වැව මහා විද්‍යාලයේ සිසු දරුවන්ට විශේෂ ප‍්‍රශ්න පත‍්‍ර කට්ටල පරිත්‍යාගයක්

වැලිඔය අධ්‍යාපන කලාපයට අයත් ඇහැටුගස් වැව මහා විද්‍යාලයට ඊයේ (19) දිනයේ දි සිසු සෙවණ ආයතනය විසින් විශේෂ ප‍්‍රශ්න පත‍්‍ර කට්ටල පරිත්‍යාගයක් සිදුකර ඇතැයි වාර්තා වේ… සිංහල දරුවන් 457 පමණ අධ්‍යාපනය ලබන මෙම පාසලේ දරුවන්ගේ අධ්‍යාපන මට්ටම නගා සිටුවීම සඳහා ලබාදෙන සහයෝගයක් ලෙස මෙම පරිත්‍යාගය සිදුකල බව එම සංවිධානයේ සභාපති කෝසල පත්තිනිගේ මහතා පැවසීය…

බෝහෝ දුෂ්කරතා මැද අධ්‍යාපනය ලබන මෙම දරුවන්ගේ එදිනෙදා අධ්‍යාපනය කටයුතු සඳහා පාසලට අවශ්‍ය ගුරුවරුන් සංඛ්‍යාව 32 පමණ වුණත් දැනට පාසලේ සේවයකරන්නේ ගුරුවරුන් 20 වැනි සුළු ප‍්‍රමාණයක් බව අපට වාර්තා වෙනවා… මේ ගුරු හිඟය නැති කිරිමට අධ්‍යපන බලධාරින් මෙතෙක් කිසිදු කි‍්‍රයාමාර්ගයක් ගෙන නොමැති වීමෙන් දිනෙන් දිනම දරුවන්ගේ අධ්‍යාපන කටයුතුවලට බාධා එල්ලවන බව දෙමව්පියන් පවසයි…

සිසු සෙවණ සභාපති කෝසල පත්තිනිගේ මහතා අදහස් දක්වමින් කියා සිටියේ ඉතා දුෂ්කරව අධ්‍යාපනය ලබන මෙම පලාත්වල දරුවන්ගේ අධ්‍යාපන මට්ටම දියුණු කිරිමට තම සංවිධානයේ උපරිම ශක්තිය සහ කැපවීම ලබා දෙන බවයි. හැමෝම දරුවන්ට අභ්‍යාස පොත් ලබා දෙනවා ඒක සාමාන්‍ය දෙයක් නමුත් අපේ සංවිධානය තිරණය කලා විශය ප‍්‍රතිපෝෂණය කරණ විශේෂ ප‍්‍රශ්න පත‍්‍ර කට්ටල ලබා දෙන්න එතකොට දරුවන්ගේ අධ්‍යාපන මට්ටම හොද තැනකට ගේන්න පුලූවන් ඒ මහතා වැඩිදුරටත් පැවසීය..

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.