උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

ප්‍රචණ්ඩකාරී තත්ත්වය යම් ප්‍රමාණයකට අඩුයි- ෆැපරල්

0

මෙවර ජනාධිපතිවරණ කාල සීමාව තුළ ගැටුම්කාරී හා ප්‍රචණ්ඩකාරී තත්ත්වය යම් ප්‍රමාණයකට අඩු වී තිබෙන බව ෆැපරල් සංවිධානයේ විධායක අධ්‍යක්ෂ රෝහණ හෙට්ටිආරච්චි මහතා පවසයි.

මාධ්‍ය වෙත අඳහස් දක්වමින් මේ බව ඒ මහතා පැවසීය.

මේ ජනාධිපතිවරණය යම් ආකාරයකාට සන්සන්ධනය කළ හොත් ගැටුම්කාරී හා ප්‍රචණ්ඩකාරී තත්ත්වය යම් ප්‍රමාණයකට අඩු වී තිබෙනවා. අවස්ථා 14ක දී පමණයි ප්‍රචණ්ඩකාරී සිදු වීම් වාර්තා වී තිබෙන්නේ. එහෙත් පසුගිය මැතිවරණය හා සමානව ම බලය හා රාජ්‍ය දේපළ අවභාවිතා කිරීම දකින්නට තිබෙනවා යැයි ද පැවසීය.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.