උණුසුම් පුවත්
අල්ලස් ගත් පැල්මඩුල්ල පොලීසියේ සැරයන්වරයෙකු අත්අඩංගුවටඑ.ජා.ප පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී ශාන්ත අබේසේකරය ඇප ලැබෙයිනායයෑම් නිවේදන පිළිබඳ සැලකිලිමත් වන්න – ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානයසාමාන්‍ය පෙළ විභාගය පැවැත්වෙන දිනවල උපකාරක පන්ති තහනම්ආපදා ප්‍රදේශවල සාමාන්‍ය පෙළ සිසුන්ට විශේෂ දුරකථන අංකයක් හඳුන්වා දෙයි…තොරතුරු තාක්ෂණ හා සම්බන්ධ සියළුම බදු වර්ග මුළුමනින්ම අහෝසියි – අමාත්‍ය බන්දුල ගුණවර්ධනඅගමැති ඇතුලු කැබිනට් මන්ඩලය හෙට ඉල්ලා අස්වෙයි ?…ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…

ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්

0 155

ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක් බව මැතිවරණ කොමිෂන් සභාවේ සභාපති මහින්ද දේශප්‍රිය මහතා සඳහන් කරයි.

සභාපතිවරයා මාධ්‍ය වෙත අඳහස් දක්වමින් මේ බව පැවසීය.

”සාම්ප්‍රයීක ඡන්ද පෙට්ටියේ දැමිය හැකි ඡන්ද සංඛ්‍යාව උපරිම 415ක් පමණයි.12600ක ආසන්න ප්‍රමාණයෙන් මධ්‍යස්ථාන 350යි ඡන්ද මධ්‍යස්ථන තිබෙන්නේ. අපේ 2800 ඡන්ද පොළවල් තියෙනවා. ඒ නිසා විශේෂයෙන් කාඩ් බෝඩ් පෙට්ටි පාවිච්චි කරන්න තීරණය කළා. යාපනය ,වන්නි, අම්පාර, ත්‍රිකුණාමලය, පුත්තලම, අනුරාධපුරය, මඩකලපුව ,කුරුණැගල,පොළොන්නරුව, යන දිස්ත්‍රීකවල ඡන්ද 400- 900 තිබෙන ඡන්ද පොළ තිබෙන්නේ.ඡන්ද 800 දක්වා තිබෙන තැන්වලට ප්ලාස්ටික් ඡන්ද පෙට්ටි යවනවා. ඡන්ද පත්‍රිකා දැම්මාම කිලෝ 17.5ක් බර වෙනවා. උස්සන්න සහයකයින් දෙදෙනෙක් අවශ්‍ය වෙනවා.”

”මඟ දී පෙට්ටිය මාරු කරන බොරු කතාව ඇරෙන්න, ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරනවා කියන එක මිත්‍යාවක්. එහෙම මකරුන් නෑ.බොරු මිත්‍යා කතා ඇති කරලා තිබෙනවා. කිසිම වංචාවක් බොරුවක් කරන්න බෑ. ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන්න, ඡන්ද කොළ මැද්දෙන් දාන්න පුළුවන් කීම මිත්‍යාවක් ” බවද සභාපතිවරයා අවධාරණය කළේ ය.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.