උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

රජයේ නිලධාරින් ආරක්ෂා කිරිමට පනතක් ගෙන එනවා – අගමැති කියයි

0

පසුගිය රජය කාලයේ දී රාජ්‍ය නිලධාරින් අපහසුතාවයන්ට ලක් කොට ඔවුන්ට නිසි තීරණයක් ලබා ගැනිමට නොහැකි වන ආකාරයෙන් ක්‍රියා සිදු කිරිම හෙතුවෙන් බොහෝ තීන්දු තිරණ ගැනිමට මැළි කමක් දැක් වු අතර ඒ සම්බන්ධයෙන් සියලු වගකිම් තම රජය භාර ගන්නා බවත් රජයේ නිලධාරින් සද්භාවයෙන් තීරණ ගැනීමේ දී ඔවුන් ආරක්ෂා කිරිමට පනතක් ගෙන ඒමට කටයුතු කරන බව අද (25) අග්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා මුදල් අමාත්‍යධූරයේ රාජකාරි අරඹමින් පැවසීය .

වැඩිදුරටත් අදහස් දැක් වු ඒ මහතා,පසුගිය රජය කාලයේ දි බොහෝ නිලධාරින් එෆ්.සී.අයි.ඩී. අරගෙන ගියා.ඒ නිසා නිලධාරින් යම් ය්ම තිරණ ගන්න බය වුණා. රටක් ඒනිසා නිලධාරන්ට නිදහසේ තීරණ ගැනිමට අපි ඉඩලබා දිය යුතුයි.

2015 ජනවාරි 08 වෙනි දින අපි රජය භර දෙන කොට අපේ රටේ සාමාන්‍ය ආර්ථික වේගය 6.8 ක් වු අතර දළ දේශිය නිෂ්පාචිතය 2015 වන විට ඇමෙරිකානු ඩොලර් බිලියන 24 සිට බිලියන 79 දක්වා වැටි වි තිබිණි.එමෙන් ම උද්ධමනය 3.3 ක් පමණ තත්ත්වයක පැවතිණි.විදේශ සංචිත අමෙරිකානු ඩොලර් බිලියන 2 සිට 8.2 ක උපරිම මට්ටමක පැවති බව අගමැතිවරයා පැවසිය.

ඇමෙරිකානු ඩොලරයට සාපේක්ෂව රුපියලේ අගය රුපියල් 130 දක්වා ස්ථාවරත්වයක් තිබු අතර ලෝකයේ දැවැන්ත ආර්ථික අවපාතවල දි එයට නොබියව අපි මුහුණ දුන්නා.මහා බැංකු වංචාවේ දි එහි වරදකරැවන් ආරක්ෂා කෙරු අතර ඒ සමඟ එෆ්.සී.අයි.ඩී.වැනි ආයතන පිහිටුවා රාජ්‍ය සේවකයින්ට විවිධ චෝදනා එල්ල කරමින් ඔවුන් තීරණ නොගන්නා තත්ත්වයට බවට පත් කළා.

ඒසේ හෙයින් පත් වු මේ වන රජය කිසි දුන දුන් පොරොන්දු කඩ නොකරන බවත්,කියන දේ කරන කරන දේ කියන ජනතා කේන්ද්‍රිය ආර්ථිකයක් නිර්මාණය කරන බව අග්‍රාමාත්‍යවරයා වැඩිදුරටත් පැවසිය.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.