උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

නායයෑම් නිවේදන පිළිබඳ සැලකිලිමත් වන්න – ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානය

කලා ඔය ආශ්‍රිතව වෙසෙන ගම්මාන වල ජනතාව තාවකාලිකව ඉවත්වන්න – මාර්ග අවහිරත්වයන්හි දී විකල්ප මාර්ග භාවිත කරන්න – නායයෑම් නිවේදන පිලිබඳ සැලකිලිමත් වන්න – ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානය

මහවැලි ජල වාරි පද්ධතිය හරහා ජලය විශාල ප්‍රමාණයක් අනුරාධපුරය කලා ඔයට ඒකරාශී වන හෙයින් කලා ඔයේ ජලය පිටාර ගැලීමේ තත්ත්වයක් ඇතිවිය හැකි බැවින් ඒ ආශ්‍රිතව වෙසෙන ගම්මාන වල ජනතාවට තාවකාලිකව ඉවත්වීම වැදගත් වන බව අනුරාධපුර දිස්ත්‍රික් අපදා කළමනාකරණ ඒකකය වාර්තා කර සිටින බව ආපදා කළමනාකරණ ඒකකයේ නියෝජ්‍ය අධ්‍යක්ෂ ප්‍රදීප් කොඩිප්පිලි මහතා නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් කියා සිටි.

ඒ අනුව, තලාව, තඹුත්තේගම, ඉපලෝගම, ගල්නෑව යන ගම්මාන වල ජනතාවට මෙලෙස තාවකාලිකව ඉවත්වන්නැයි දැනුම් දී ඇත.

තව ද, පානම ප්‍රදේශයේ ඔකඳ නම් පාලමේ යම් අබලන්තාවයක් පවතින බැවින් එම තත්ත්වය දැනට මාර්ග සංවර්ධන අධිකාරිය මඟින් නිරීක්ෂණය කරමින් පවතින බව ද, මේ පිළිබඳව ද ජනතාව බෙහෙවින් විමසිලිමත් වන ලෙස එම නිවේදනයේ සඳහන් වේ.

එමෙන්ම, පස් කඳු කඩාවැටීම හේතුවෙන් උඩුදුම්බර, මී මුරේ මාර්ගය තවමත් වසා දමා ඇති බවත්, ජලගැලීම් තත්ත්වය හේතුවෙන් පොළොන්නරුව සෝමාවතිය මාර්ගයේ අවහිරතාවයක් ද පවතින හෙයින් විකල්ප මාර්ග භාවිත කරන ලෙසත් ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානය ජනතාවට දැනුම් දෙයි.

මේ වන විට මහනුවර, බදුල්ල, නුවරඑළිය, මොණරාගල සහ මාතලේ දිස්ත්‍රික්ක වලට නායයාම් නිවේදන නිකුත් කර ඇත. මාතලේ දිස්ත්‍රික්කයේ ලග්ගල – පල්ලේගම ප්‍රදේශයට සහ මහනුවර දිස්ත්‍රිකක්යේ උඩු දුම්බර ප්‍රදේශයටත්, නුවරඑළිය දිස්ත්‍රික්කයේ වලපනේ ප්‍රදේශයටත්, රතු නිවේදනයක් නිකුත් කර ඇති බවත්, බදුල්ල, මොණරාගල අදියර එකේ නිවේදන ද නිකුත් කර ඇති බවත්, ඒ සම්බන්ධව ජනතාව අවධානයෙන් කටයුතු කරන ලෙස ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානය ජනතාවගෙන් ඉල්ලා සිටි.

ඉදිරි ආපදා කළමනාකරණ කටයුතු වෙනුවෙන් ආපදා කළමනාකරණ ඒකකයන් සමඟ පොලිසිය, ත්‍රිවිධ හමුදා ඒකකයන් ඒකාබද්ධ කර ඇති බව ද කොඩිප්පිලි මහතා එම නිවේදනය මඟින් වැඩිදුරටත් කියා සිටි

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.