උණුසුම් පුවත්
අතිපූජනීය අම්පිටියේ ශ්‍රී රාහුල මහතෙරුන් වහන්සේ (106) අපවත් වෙති…ආදරවන්තයින්ගේ දිනයේ මහනුවර ප්‍රධාන පෙළේ හෝටලයක ෆේස්බුක් සාදයක් වටලයි.ඇමෙරිකාවේ තීරණයට ලංකාවේ විරෝධය..මාන්කුලම් රෝහල් භූමියෙන් හමු වූ අස්ථි කොටස් මහේස්ත්‍රාත් පරික්ෂා කරයි..මුතුරාජ වෙළට මුහුදු වැලි පොම්ප කිරීමට ධීවරයෝ එරෙහි වෙති…කොරෝනා මාරයා දහස ඉක්මවා බිලිගනී…කොරෝනා ආසාදිතයෙකු හමුවු බවට පැතිර යන ප‍්‍රවෘත්තිය අසත්‍යයක්….විසක් ආඝ්‍රහණය වී ඇගලුම් සේවිකාවන් 15 දෙනෙකු  රෝහලට…රත්තරං සොයා කැණීම් කළ යුද හමුදාවේ කර්නල්වරයකු ඇතුළු 21 අත්අඩංගුවට…මුලතිව්හි බෝම්බයක් පිපිරී එක් අයෙකුට බරපතල තුවාල දෙදෙනෙකු අත්අඩංගුවට…

කල්කටා අන්තර් ජාතික සිනමා උළලේ හොඳම සහය නළුවාට හිමි සම්මානය ජැක්සන් ට…

53

කල්කටා අන්තර්ජාතික සිනමා උළලේදි (Calcutta International Film Festival) ලලිත් රත්නායක අධ්‍යක්ෂණය කළ විෂම භාග සිනමා කෘතියේ සාම්ප‍්‍රදායික ගණිත ගුරුවරයාගේ භූමිකාව රඟ පෑ,  ජැක්සන් ඇන්තනී හොඳම සහය නළුවාට හිමි සම්මානයෙන් පිදුම් ලැබුවා.  ජැක්සන් ඇන්තනී නියෝජනය කරමින්  Dr නියෝමාල් පෙරේරා විසින් සම්මානය ලබාගත් බව වාර්තා වෙනවා…

“විෂම භාග” සිනමා කෘතිය පසුගිය දෙසැම්බර් මස සිට ලාංකේය සිනමා පේ‍්‍රක්ෂකයින්ට නරඹන්නට අවස්ථාව ලැබුනු අතර බොහෝ පේ‍්‍රක්ෂයිගේ ගෞරවාදරයට පාත‍්‍ර වු සිනමා පටයකි.  මෙම අපූරු සිනමා කෘතිය නැරඹීමට  තවමත් බලා සිටින පේ‍්‍රක්ෂකයින් සිටිය දීම, අහේතුක හේතු මැද  සිනමා ශාලාවලින් ගලවා දැමුවද, සැබැ සිනමා රසිකයින්ගේ මතකයෙන් “විෂම භාග” සිනමා කෘතිය ගලවා දැමීම ලේසි පහසු කටයුත්තක් නොවෙනු ඇත. මෙවැනි සම්මාන හමුවේ සිනමා රසිකයින්ගේ මතකය යලි යලිත් අවදිවනු ඇත.
ජැක්සන් ඇන්තනී කලාකරුවානණි  ඔබට උණුසුම් සුබ පැතුම් ….

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.