උණුසුම් පුවත්
අතිපූජනීය අම්පිටියේ ශ්‍රී රාහුල මහතෙරුන් වහන්සේ (106) අපවත් වෙති…ආදරවන්තයින්ගේ දිනයේ මහනුවර ප්‍රධාන පෙළේ හෝටලයක ෆේස්බුක් සාදයක් වටලයි.ඇමෙරිකාවේ තීරණයට ලංකාවේ විරෝධය..මාන්කුලම් රෝහල් භූමියෙන් හමු වූ අස්ථි කොටස් මහේස්ත්‍රාත් පරික්ෂා කරයි..මුතුරාජ වෙළට මුහුදු වැලි පොම්ප කිරීමට ධීවරයෝ එරෙහි වෙති…කොරෝනා මාරයා දහස ඉක්මවා බිලිගනී…කොරෝනා ආසාදිතයෙකු හමුවු බවට පැතිර යන ප‍්‍රවෘත්තිය අසත්‍යයක්….විසක් ආඝ්‍රහණය වී ඇගලුම් සේවිකාවන් 15 දෙනෙකු  රෝහලට…රත්තරං සොයා කැණීම් කළ යුද හමුදාවේ කර්නල්වරයකු ඇතුළු 21 අත්අඩංගුවට…මුලතිව්හි බෝම්බයක් පිපිරී එක් අයෙකුට බරපතල තුවාල දෙදෙනෙකු අත්අඩංගුවට…

අග‍්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්ෂ නිල සංචාරයකට ඉන්දියාවට යාමට නියමිතයි…

20

රාජ්‍ය නිල සංචාරයක් සඳහා අග‍්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා අද දින ඉන්දියාව බලා පිටත්වීමට නියමිතයි.
හෙට දිනයේදී රාෂ්ටපතිභවන් හිදී අග‍්‍රාමාත්‍යවරයාව විශේෂ පිළිගැනීමකට කටයුතු සූදානම් කර ඇත අතර ඉන්දීය අග‍්‍රාමාත්‍ය නරේන්ද්‍ර සිං මෝදී සහ අග‍්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්ෂ අතර ද්විපාර්ශවික සාකච්ඡාවක් සූදානම් කර ඇත..
ඉන් අනතුරුව අග‍්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා ඉන්දිය ජනාධිපතිවරයා හමුවීමට නියමිතයි.

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.