උණුසුම් පුවත්
අතිපූජනීය අම්පිටියේ ශ්‍රී රාහුල මහතෙරුන් වහන්සේ (106) අපවත් වෙති…ආදරවන්තයින්ගේ දිනයේ මහනුවර ප්‍රධාන පෙළේ හෝටලයක ෆේස්බුක් සාදයක් වටලයි.ඇමෙරිකාවේ තීරණයට ලංකාවේ විරෝධය..මාන්කුලම් රෝහල් භූමියෙන් හමු වූ අස්ථි කොටස් මහේස්ත්‍රාත් පරික්ෂා කරයි..මුතුරාජ වෙළට මුහුදු වැලි පොම්ප කිරීමට ධීවරයෝ එරෙහි වෙති…කොරෝනා මාරයා දහස ඉක්මවා බිලිගනී…කොරෝනා ආසාදිතයෙකු හමුවු බවට පැතිර යන ප‍්‍රවෘත්තිය අසත්‍යයක්….විසක් ආඝ්‍රහණය වී ඇගලුම් සේවිකාවන් 15 දෙනෙකු  රෝහලට…රත්තරං සොයා කැණීම් කළ යුද හමුදාවේ කර්නල්වරයකු ඇතුළු 21 අත්අඩංගුවට…මුලතිව්හි බෝම්බයක් පිපිරී එක් අයෙකුට බරපතල තුවාල දෙදෙනෙකු අත්අඩංගුවට…

කොරෝනා ආසාදිතයෙකු හමුවු බවට පැතිර යන ප‍්‍රවෘත්තිය අසත්‍යයක්….

53

නව කොරෝනා වෛරසය ආසාදිත තවත් අයෙකු   ශ‍්‍රි ලංකාවෙන් හමු වූ බවට පැතිර යන පුවත්වල කිසිදු සත්‍යතාවයක් නොමැති බව රජයේ ප‍්‍රවෘත්ති දෙපාර්තමේන්තුව සඳහන් කරයි.
ඔවුන් පෙන්වා දෙන්නේ සෞඛ්‍ය අමාත්‍යංශයේ ප‍්‍රධාන වසංගත රෝග විශේෂඥ, විශේෂඥ වෛද්‍ය සුදත් සමරවීර මහතා මේ පිළිබදව තහවුරු කර දන්වා ඇති බවයි..

ලංකාවේ මෙතෙක් කොරෝනා වෛරසය ආසාදිතයෙකු ලෙස තහවුරු කරගෙන ඇත්තේ දැනට අංගොඩ ජාතික බෝනොවෙන රෝග විද්‍යාතනයේ ප‍්‍රතිකාර සඳහා යොමුකර ඇති චීන ජාතික කාන්තාව පමණක් වන අතර ඇයද මේවන විට සුවය ලබා ඇති බව විශේෂඥ වෛද්‍යවරයා තහවුරු කර ඇති බව රජයේ ප‍්‍රවෘත්ති දෙපාර්තමේන්තුව සඳහන් කරයි..

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.