උණුසුම් පුවත්
අතිපූජනීය අම්පිටියේ ශ්‍රී රාහුල මහතෙරුන් වහන්සේ (106) අපවත් වෙති…ආදරවන්තයින්ගේ දිනයේ මහනුවර ප්‍රධාන පෙළේ හෝටලයක ෆේස්බුක් සාදයක් වටලයි.ඇමෙරිකාවේ තීරණයට ලංකාවේ විරෝධය..මාන්කුලම් රෝහල් භූමියෙන් හමු වූ අස්ථි කොටස් මහේස්ත්‍රාත් පරික්ෂා කරයි..මුතුරාජ වෙළට මුහුදු වැලි පොම්ප කිරීමට ධීවරයෝ එරෙහි වෙති…කොරෝනා මාරයා දහස ඉක්මවා බිලිගනී…කොරෝනා ආසාදිතයෙකු හමුවු බවට පැතිර යන ප‍්‍රවෘත්තිය අසත්‍යයක්….විසක් ආඝ්‍රහණය වී ඇගලුම් සේවිකාවන් 15 දෙනෙකු  රෝහලට…රත්තරං සොයා කැණීම් කළ යුද හමුදාවේ කර්නල්වරයකු ඇතුළු 21 අත්අඩංගුවට…මුලතිව්හි බෝම්බයක් පිපිරී එක් අයෙකුට බරපතල තුවාල දෙදෙනෙකු අත්අඩංගුවට…

මුතුරාජ වෙළට මුහුදු වැලි පොම්ප කිරීමට ධීවරයෝ එරෙහි වෙති…

62

මුහුදේ සිට කෙළවරපිටිය මුතුරාජවෙල ට මුහුදු වැලි පොම්ප කිරීම හේතුවෙන් තම ධීවර කර්මාන්තය විනාශ වන බව පවසමින් ධිවර සමිති 09 ක ධිවරයින් පිරිසක් 11 දා උදෑසන වත්තල ඇලකන්ද මහා මාර්ගය අවහිර කරමින් උද්ගෝෂණය ව්‍යපාරයක නියැලිනි..

ඉඩම් ගොඩකිරීමේ හා සංවර්ධනය කිරිමේ සංස්ථාව වාණිජමය අපේක්ෂාවෙන් මුහුදු වැලි මුතුරාජවෙල ට පොම්ප කිරීම සිදු කරන බව උද්ගෝෂකයින් පවසා සිටියහ. මේ හේතුව නිසා මහා මුහුදේ මත්ස්‍ය සම්පත බෝවීම නතර වීමෙන් තම ධීවර කර්මාන්තය බිද වැටී තිබෙන බවද ධීවරයන් අවධාරණය කර සිටියහ.

තමන් උක්ත ගැටළුව ගැන බලධාරීන් සමග අවස්ථා කිහිපයක් සාකච්ඡා කලද ඒ වෙනුවෙන් සාර්ථක විසඳුමක් බලධාරීන්ගෙන් නොලැබීම නිසා තමන්ට මෙලෙස විරෝධතා දැක්වීමට සිදුව තිබෙන බවද ධිවරයින් පවසා සිටියහ.

තම විරෝධය ට සාධාරණ විසදුමක් නොලැබේ නම් මාරාන්තික උපවාසයක් දක්වා තමන් ගමන් කිරීමට සුදානම් බවද උද්ගෝෂකයින් පැවැසීය.

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.