උණුසුම් පුවත්
අතිපූජනීය අම්පිටියේ ශ්‍රී රාහුල මහතෙරුන් වහන්සේ (106) අපවත් වෙති…ආදරවන්තයින්ගේ දිනයේ මහනුවර ප්‍රධාන පෙළේ හෝටලයක ෆේස්බුක් සාදයක් වටලයි.ඇමෙරිකාවේ තීරණයට ලංකාවේ විරෝධය..මාන්කුලම් රෝහල් භූමියෙන් හමු වූ අස්ථි කොටස් මහේස්ත්‍රාත් පරික්ෂා කරයි..මුතුරාජ වෙළට මුහුදු වැලි පොම්ප කිරීමට ධීවරයෝ එරෙහි වෙති…කොරෝනා මාරයා දහස ඉක්මවා බිලිගනී…කොරෝනා ආසාදිතයෙකු හමුවු බවට පැතිර යන ප‍්‍රවෘත්තිය අසත්‍යයක්….විසක් ආඝ්‍රහණය වී ඇගලුම් සේවිකාවන් 15 දෙනෙකු  රෝහලට…රත්තරං සොයා කැණීම් කළ යුද හමුදාවේ කර්නල්වරයකු ඇතුළු 21 අත්අඩංගුවට…මුලතිව්හි බෝම්බයක් පිපිරී එක් අයෙකුට බරපතල තුවාල දෙදෙනෙකු අත්අඩංගුවට…

ඉදිරි කාලයේ දි මාධ්‍යවේදීන්ට නිවාස සහ වාහන- ඇමැති බන්දුල ගුණවර්ධන…

25

සහන ණය ක්‍රමයක් යටතේ මාධ්‍යවේදීන්ට නිවාස සහ වාහන ලබාදීමේ යෝජනාව ඉදිරි කාලයේදි ක්‍රියාවට නැංවීමට වත්මන් ආණ්ඩුව කටයුතු කරන බව තොරතුරු හා ජනමාධ්‍ය,උසස් අධ්‍යාපන,තාක්ෂණ හා නවෝත්පාදන ඇමැති ආචාර්ය බන්දුල ගුණවර්ධන මහතා පවසයි.

රජයේ ජනමාධ්‍ය ප්‍රතිපත්තිය ක්‍රියාවට නැංවීම,ජනමාධ්‍යවේදීන්ට සහන සැලසීම සදහා තොරතුරු රැස්කිරීම සම්බන්ධයෙන් මාධ්‍ය ප්‍රධානීන් සමග පැවැති සාකච්ඡාවට එක් වෙමින් පසුගිය දා ඇමැතිවරයා ජනමාධ්‍ය අමාත්‍යාංශයේ දි මේ බව  ප්‍රකාශ කළේය.

රට හදන සෞභාග්‍යයේ දැක්ම ජාතික ප්‍රතිපත්ති ප්‍රකාශනයේ ඇතුළත් ජනමාධ්‍ය ප්‍රතිපත්තියට අනුව ජනමාධ්‍යවේදීන්ට සහන සැලසීමේ අරමුණෙන් මෙම තීරණය ගත් බව පැවසූ ඇමතිවරයා, හෝමාගම තම මැතිවරණ බල ප්‍රදේශයේ දියගම මහින්ද රාජපක්ෂ ජාත්‍යන්තර ක්‍රීඩාංගණය අසල පිහිටි ඉඩමේ නිවාස පෙර රජයේ නිවාස ඇමැතිවරයාව සිටිය දී ගොඩනැඟූ නිවාස සංකීර්ණය නැවත පවතින රජයට පවරා ගැනීමට හැකි වුවහොත් සහන ණය ක්‍රමයක් යටතේ ජනමාධ්‍යවේදීන්ට නිවාස ලබාදීමට හැකි බව ද ඇමැතිවරයා පැවැසුවේය.

මෙම නිවාස සංකීර්ණයේ නිවාස 800 ක් පවතින අතර රුපියල් මිලියන 5 ක් වැනි අඩු මුදලක් යටතේ අලෙවි කිරීමට හැකි බවත්, මේ වන විට ප්‍රසිද්ධ වෙන්දේසියේ පෞද්ගලික සමාගමකට නිවාස සංකීර්ණය අලෙවි කිරීමට ලබා දී ඇති අතර එය රජයට පවරා ගැනීමට හැකි වුවහොත් මාධ්‍යවේදීන්ට නිවාස ලබාදීමට හැකි බවත් ඇමැතිවරයා අවධාරණය ක‍ළේය.

 

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.