උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

ඉන්ධන වංචාවකට ශ්‍රී ලාංකිකයෙක් ජපානයේ දී අත්අඩංගුවට…

වංචනික ලෙස ඉන්ධන මිලදී ගැනීමේ සිද්ධියක් සම්බන්ධයෙන් සැකපිට  20 හැවිරිදි ශ්‍රී ලාංකිකයෙකු ජපානයේ දී අත්අඩංගුවට ගෙන ඇත.

මෙම ශ්‍රී ලාංකිකයා තවත් පුද්ගලයින් දෙදෙනකු සමඟ එක්ව වෙනත් පුද්ගලයින්ගේ ක්‍රෙඩිට්කාඩ් පත් යොදා ගනිමින් මෙම වංචාව සිදුකර ඇති බවයි විදෙස් මාධ්‍ය වාර්තා කළේ.

එරට ඉබාරකී ප්‍රාන්තයේ ඉන්ධන හල්වලින් මොවුන් විසින් ඉන්ධන ලීටර් 40,000ක පමණ ප්‍රමාණයක් වංචනික ලෙස ලබාගෙන ඇති අතර ඒ සම්බන්ධයෙන් ටෝකියෝ පොලීසිය සිදුකළ දීර්ඝ විමර්ශනයකදී සැකකරුවන් අත්අඩංගුවට ගැනීමට හැකිව ඇත.

ඔවුන් විවිධ අවස්ථාවලදී එම ප්‍රාන්තයේ පිහිටි ඉන්ධනහල් 10කින් ජපන් යෙන් මිලියන 4කට අධික වටිනාකමකින් යුතු ඉන්ධන තොගයක් ලබාගෙන ඇති බවයි පොලීසිය සිදුකළ විමර්ශනවලදී අනාවරණය වී ඇත්තේ.

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.