උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

කොවිඞ් – 19 හෙවත් නව කොරෝනා හේතුවෙන් මියගිය සංඛ්‍යාව 1650 ඉක්මවයි

කොවිඩ් 19 වෛරසය නිසා මේදක්වා මියගොස් ඇති මරණ සංඛ්‍යාව 1650 ඉක්මවා ගොස් තිබෙන අතර ආසාදිතයින් සංඛ්‍යාව 69000 ඉක්මවා ඇති බව වාර්තා වෙනවා

ඊයේ වාර්තාවු ප‍්‍රංශයේ මරණයත් සමඟ හොංකොං, ජපානය සහ පිලිපීනය වැනි රටවලින් මරණ එක බැගින්  සිදුවී තිබේ. මෙම තත්ත්වය පාලනය කරගත නොහැකි වුවහොත් ලෝකයම අනතුරු දායක තත්ත්වයකට මුහුණ පාන බව සෞඛ්‍ය සංවිධාන පෙන්වා දෙනයි.

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.