උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

මාළඹේ නෙවිල් ප්‍රනාන්දු රෝහල කොවිඩ් 19 ආසාදිත යැයි සැක කෙරෙන ගැබිණි මව්වරුන්ට ප්‍රතිකාර සඳහා සූදානම් කෙරේ

මාළඹේ නෙවිල් ප්‍රනාන්දු රෝහල කොවිඩ් 19 ආසාදිත යැයි සැක කෙරෙන ගැබිණි මව්වරුන් සඳහා ද කාසල් වීදියේ කාන්තා රෝහල ද ප්‍රතිකාර සඳහා යොදා ගැනීමට කටයුතු කරන බව සෞඛ්‍ය සේවා අධ්‍යක්ෂ ජනරාල් විශේෂඥ වෛද්‍ය අනිල් ජාසිංහ මහත පවසයි.

 

මේ සියලු ප්‍රතිකාර විශේෂඥ වෛද්‍ය අධීක්ෂණය යටතේ සිදු කෙරෙන බවද අනිල් ජාසිංහ මහතා පවසයි.

හෝමගම මූලික රෝහල කොවිඩ් 19 සැකකරන පුද්ගලයන්ට ප්‍රතිකාර ලබාදීමට සූදානම් කර තිබේ.වොයිස් ඔෆ් ඇමෙරිකා ගොඩනැගිලි සංකීර්ණය යුද හමුදාවේ සහාය ඇතිව නවීකරණය කර
ප්‍රතිකාර සඳහා සූදානම් කර ඇත.මේ අතර කොතලාවල ආරක්ෂක විද්‍යාපීඨයේ රෝහලේ ඇදන් 30ක් සහිත දැඩි සත්කාර ඒකකාය් සූදානම් කර තිබේ.

එමෙන් ම මුල්ලේරියාව රෝහල ද නවීකරණය කර ප්‍රතිකාර සඳහා සූදානම් කර තිබේ.

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.