උණුසුම් පුවත්
බාබර් සැලුන් සහ රුපලාවන්‍යගාර සඳහා මාර්ගෝපදේශයක් නිකුත් කරයි..ලබන සතියේ සිට සියලු පෞද්ගලික ආයතන වැඩ කිරීමට එකඟ වෙයි..දෛනික ජන ජීවිතය සහ ආයතනික ක්‍රියාකාරිත්වය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම මැයි 11 වැනිදා ඇරඹෙයි..ඇඳිරි නීතිය පිළිබද නවතම දැනුම්දීම..නාවික හමුදාව නිකුත් කර ඇති විශේෂ නිවේදනය..දුෂ්කරතාවයට පත්ව තිබෙන ජනමාධ්‍යවේදීන්,කලා කරුවන්,ස්වයං රැකියාවල නිරත වූ අය වෙනුවෙන් සහනයක් ලබාදීමට රජයේ අවධානය යොමු කෙරේකොරෝනා වෛරසය ආසාදිත මුළු රෝගින් සංඛ්‍යාව 188 වෙයි.කොවිඩ් -19 වෛරසය ආසාදනයෙන් සිදු වූ 06 වන කොරෝනා ආසාදිත මරණය වාර්තා වේ…නවතම ඇඳිරි නීති නිවේදනය..සුපිරි වෙළද සැල් හිමියන්ට තැපැල් දෙපාර්තමේන්තුවෙන් ආරාධනාවක්

ඉතාලි මඟී නෞකාවේ සිටි ශ්‍රී ලාංකිකයා බූස්ස නිරෝධායන මධ්‍යස්ථානයට..

ඉතාලියේ එම්.එස්.සී මැග්නිෆිකා මගී නෞකාවේ සිටි, ශ්‍රී ලාංකික කාර්ය මණ්ඩල සාමාජික අනුර බණ්ඩාර හේරත් යන අය නාවික හමුදාව විසින් භාර ගෙන කොළඹ වරායට රැගෙන ඒමට කටයුතු කළ බව ශ්‍රී ලංකා නාවික හමුදා මාධ්‍ය ප්‍රකාශක ලුතිනන් කමාන්ඩර් ඉසුරු සුරියබණ්ඩාර මහතා සඳහන් කරයි.

මෙම අය රැගෙන ඒමට නාවික හමුදා කණ්ඩායමක් උදැසන පිටත්ව ගොස් තිබුණි. මෙලෙස කොළඹ වරායට සුරක්ෂිතව රැගෙන ආ තැනැත්තා, පූර්ණ විෂබීජ හරණයකට යොමු කළේ ය.

ඉතාලියේ එම්.එස්.සී මැග්නිෆිකා මගී නෞකාවේ සිටින ශ්‍රී ලාංකිකයා සම්බන්ධයෙන් අවධනය යොමු වීමෙන් අනතුරුව ජනාධිපතිතුමාගේ උපදෙස් මත නාවික හමුදාපතිතුමාගේ පූර්ණ මැදිහත්වීම අනුව මේ කටයුත්ත සිදු කල බවද කොවිඩ් 19 මැඩලීමේ ජනාධිපති කාර්ය සාධක බලකායේ උපදෙස් පරිදි නවික හමුදාව කටයුතු කළ බවත් මෙම තැනැත්තා ඉතාමත් ආරක්ෂාකාරීව බූස්ස නිරෝධායන මධ්‍යස්ථානයට රැගෙන යෑමට කටයුතු කරන බවද නාවික හමුදා මාධ්‍ය ප්‍රකාශකවරයා පැවසීය.

post add media course 01

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.