දිස්ත්‍රික්ක 19 කට ගං වතුර හා නාය යෑම් අපදා තත්ත්වයක්

පීඩාවටපත් පුද්ගලයින් 125,000 ඉක්මවයි

0

මේ දිනවල ඇදහැලෙන අධික වර්ෂාව සහිත කාලගුණ තත්ත්වය හේතුවෙන් දිවයිනේ දිස්ත්‍රික්ක 19 කට ගං වතුර හා නාය යෑම් අපදා තත්ත්වයක් බලපා ඇත. විපතටපත් පවුල් 32,126 අයත් පුද්ගලයින් 125,954 දෙනෙකු පීඩාවට පත්ව ඇති බව ආපදා කළමනාකාර මධ්‍යස්ථානය කියා සිටි.
ඉන් පවුල් 13,832 කට අයත් 54,205 දෙනෙකු ආරාක්ෂිත ස්ථාන 251 ක රඳවා සිටින බව අපදා කළමනාකරන මධ්‍යස්ථානයේ සහකාර අධ්‍යක්ෂ (මාධ්‍ය) ප්‍රදීප් කොඩිප්පිලි මහතා පැවසීය- අපදා තත්ත්වය හේතුවෙන් නිවාස 43 කට පූර්ණ හානි සිදුවී ඇති අතර තවත් නිවාස 3,225 කට අර්ධ හානි සිදුවී ඇතැයි , ඒ මහතා වැඩිදුරටත් පැවසීය.
දියේ ගිලීම් අකුණු සැර වැදිම් ඉවුරු හා ගස් අතු කඩාවැටීම් හේතුවෙන් මේ වනවිට මිනිසු ජීවිත 13 ක් අහිමිවී ඇත- ඉදිරි දින කිහිපය තුලද වැසි ඇතිවිය හැකි බැවින් අවදානම් සහිත ස්ථාන වලින් ඉවත් වී ආරක්ෂා කාරී ස්ථාන වෙත යන ලෙස වැඩි දුරටත් සඳහන් කරයි.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.