උණුසුම් පුවත්
අතිපූජනීය අම්පිටියේ ශ්‍රී රාහුල මහතෙරුන් වහන්සේ (106) අපවත් වෙති…ආදරවන්තයින්ගේ දිනයේ මහනුවර ප්‍රධාන පෙළේ හෝටලයක ෆේස්බුක් සාදයක් වටලයි.ඇමෙරිකාවේ තීරණයට ලංකාවේ විරෝධය..මාන්කුලම් රෝහල් භූමියෙන් හමු වූ අස්ථි කොටස් මහේස්ත්‍රාත් පරික්ෂා කරයි..මුතුරාජ වෙළට මුහුදු වැලි පොම්ප කිරීමට ධීවරයෝ එරෙහි වෙති…කොරෝනා මාරයා දහස ඉක්මවා බිලිගනී…කොරෝනා ආසාදිතයෙකු හමුවු බවට පැතිර යන ප‍්‍රවෘත්තිය අසත්‍යයක්….විසක් ආඝ්‍රහණය වී ඇගලුම් සේවිකාවන් 15 දෙනෙකු  රෝහලට…රත්තරං සොයා කැණීම් කළ යුද හමුදාවේ කර්නල්වරයකු ඇතුළු 21 අත්අඩංගුවට…මුලතිව්හි බෝම්බයක් පිපිරී එක් අයෙකුට බරපතල තුවාල දෙදෙනෙකු අත්අඩංගුවට…

ශ්‍රිලංකා ටෙස්ට් ක්‍රීකට් කණ්ඩායම බටහිර ඉන්දිය කොදෙව් හී සංචාරයක

පළමු තරඟය ජුනි 6 දින පැවැත් වේ

0 691

ඉදිරියෙදි පැවෙත් වෙන (මෙම මස 25) ටෙස්ට් තරඟ 3 සඳහා ශ්‍රිලංකා ටෙස්ට් ක්‍රීකට් කණ්ඩායම බටහිර ඉන්දිය කොදෙව් හී සංචාරයක නිරතවීමට නියමිතව ඇත. එම සංචිතයට ඇතුලත් ක්‍රිඩකයෝ පසුගිදා (23 වෙනිදා) ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් මූලස්ථානයේදී ආගමික වතාවත් වලට සහභාගි විය.

ජාත්‍යාන්තර ටෙස්ට් ශ්‍රේණි ගත කිරීම්වලට අනුව ශ්‍රී ලංකාව ප්‍රසාද ලකුණු 94 ලබා හයවැනි ස්ථානයේ රැදි සිටින අතර ප්‍රසාද ලකුණු 67 ලබාගෙන බටහිර ඉන්දිය කොදෙව් කණ්ඩායම නව වැනි ස්ථානයේ පසුවේ- පළමු තරඟය ලබන මස (ජුනි) හයවැනි දින පැවැත් වේ- දෙවැනි තරඟය දිවා රාත්‍රි තරගයක් ලෙස 14 පැවැත්වීමට සුදානම් කර ඇති අතර තෙවැනි ටෙස්ට් තරගය 23 වෙනිදා පැවැත්වේ- ශ්‍රි ලංකා ක්‍රිකට් කණ්ඩායම හෙට 25 බටහිර ඉන්දිය කොදෙව් දුපත් බලා පිටත් ව යාමට නියමිතව ඇත

 

ඡායාරූපය අන්තර්ජාලය ඇසුරින් කෙළිමඩල

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.