උණුසුම් පුවත්
අතිපූජනීය අම්පිටියේ ශ්‍රී රාහුල මහතෙරුන් වහන්සේ (106) අපවත් වෙති…ආදරවන්තයින්ගේ දිනයේ මහනුවර ප්‍රධාන පෙළේ හෝටලයක ෆේස්බුක් සාදයක් වටලයි.ඇමෙරිකාවේ තීරණයට ලංකාවේ විරෝධය..මාන්කුලම් රෝහල් භූමියෙන් හමු වූ අස්ථි කොටස් මහේස්ත්‍රාත් පරික්ෂා කරයි..මුතුරාජ වෙළට මුහුදු වැලි පොම්ප කිරීමට ධීවරයෝ එරෙහි වෙති…කොරෝනා මාරයා දහස ඉක්මවා බිලිගනී…කොරෝනා ආසාදිතයෙකු හමුවු බවට පැතිර යන ප‍්‍රවෘත්තිය අසත්‍යයක්….විසක් ආඝ්‍රහණය වී ඇගලුම් සේවිකාවන් 15 දෙනෙකු  රෝහලට…රත්තරං සොයා කැණීම් කළ යුද හමුදාවේ කර්නල්වරයකු ඇතුළු 21 අත්අඩංගුවට…මුලතිව්හි බෝම්බයක් පිපිරී එක් අයෙකුට බරපතල තුවාල දෙදෙනෙකු අත්අඩංගුවට…

■ තැපැල් වර්ජනය අද මධ්‍යම රාත්‍රියෙන් අවසන් – වෘත්තීය සමිති කියයි.

0 1,049

දින 16 පුරා ක්‍රියාත්මක කළ තැපැල් වර්ජනය ලබන මස 07 වෙනිදා දක්වා තාවකාලිකව අතහැර දැමූ බව තැපැල් වෘත්තීය සමිති ප්‍රකාශ කරයි.

මෙම වැඩ වර්ජනය හේතුවෙන් රජය මෙන්ම මහජනතාවද පීඩාවට පත්විය- අද දහවල් වැටුප් හා සේවක සංඛ්‍යාන කොමිසමේ සභාපතිවරයා සහ තැපැල් වෘත්තීය සමිති අතර සාකච්ඡාවක් පැවැත්විය-

මෙම සාකච්ඡාවෙන් අනතුරුව අද මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට තැපැල් වර්ජනය අවසන් කරන බව තැපැල් වෘත්තී සමිති ප්‍රකාශකරයි.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.