උණුසුම් පුවත්
ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායක

තවත් වසරක් සඳහා ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදලේ (IMF)අනුමැතිය.

0 176

ජාත්‍යන්තර මූල්‍ය අරමුදල මගින් ශ්‍රී ලංකාවට ලබාදීමට නියමිතව තිබූ ඇමරිකානු ඩොලර් බිලියන පහලවක මූල්‍යාධාර තවත් වසරක් සදහා දීර්ඝ කෙරේ.

ශ්‍රී ලංකාවේ ප්‍රතිපත්ති සහ ක්‍රියා කාරිත්වය පිළිබද පස්වන වරටත් ඇගයීමෙන් පසුව අන්තර් ජාතික මූල්‍ය අරමුදලේ සංවිධායක මණ්ඩලය විසින් මෙම තීරණය ගෙන ඇත.මෙරට ගෙව්ම් ශේෂයේ හිගය පියවීම මෙන්ම විදෙස් සංචිත ශක්තිමත් කිරීම ඔවුන්ගේ අරමුණ වන අතර අරමුදලේ කාලය දිගු කර අරමුදලේ පහසුකම් ශ්‍රී ලංකාවට ලබාදෙන බව ඔවුන් පවසා ඇත. ඒ අනුව ඩොලර් මිලියන එකසිය හැටහතරක වරික එකොලහක් නිකුත් කර ඇති අතර අයි.එම්.එෆ් මූල්‍යාධාර යටතේ ශ්‍රී ලංකාවට ලබා දුන් මුළු මුදල ඩොලර් බිලියන එකසිය පහළවක් දක්වා ඉහළට.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.