උණුසුම් පුවත්
කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්ලෝක විනාශය හෝ මුරුගසන්වරුසාව හෝ ඇති වුනේ නැත්තම්, මේ අවුරුද්දේ ජානාධිපතිවරණය තියනවා..

රිෂාඩ් ට එරෙහිව විශ්වාසභංගය අද කථානයක හමුවේ.

0 191

අතුරලියේ රතන හිමිගේ මූලිකත්වයෙන් අමාත්‍ය රිෂාඩ් බදියුර්දීන් ට එරෙහිව ගොනු කරනු ලැබූ විශ්වාසභංගය අද(16) පෙව 10.00 ට කථානයක කරූ ජයසූරිය මහතා හමුවේ බාර දෙන බව ඒකාබද්ධ විපක්ෂය පවසනවා.මේ සදහා සහය පල කර මන්ත්‍රීවරුන් පිළිබඳව කරපු විමසීමිකදී ඒකාබද්ධ විපක්ෂ මන්ත්‍රී උදය ගම්මන්පිල මහතා ප්‍රකාශ කර සිටියේ ජවිපේ ජාතික ලයිස්තුවේ මන්ත්‍රී පිළිබදවද චෝදනා ගොනු කර ඇති ඇති බැවින් ඔවුන් අපහසුතාවයට පත්වන නිසා අත්සන් කිරීමට ආරාධනා නොකර බවයි.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.