උණුසුම් පුවත්
අල්ලස් ගත් පැල්මඩුල්ල පොලීසියේ සැරයන්වරයෙකු අත්අඩංගුවටඑ.ජා.ප පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී ශාන්ත අබේසේකරය ඇප ලැබෙයිනායයෑම් නිවේදන පිළිබඳ සැලකිලිමත් වන්න – ආපදා කළමනාකරණ මධ්‍යස්ථානයසාමාන්‍ය පෙළ විභාගය පැවැත්වෙන දිනවල උපකාරක පන්ති තහනම්ආපදා ප්‍රදේශවල සාමාන්‍ය පෙළ සිසුන්ට විශේෂ දුරකථන අංකයක් හඳුන්වා දෙයි…තොරතුරු තාක්ෂණ හා සම්බන්ධ සියළුම බදු වර්ග මුළුමනින්ම අහෝසියි – අමාත්‍ය බන්දුල ගුණවර්ධනඅගමැති ඇතුලු කැබිනට් මන්ඩලය හෙට ඉල්ලා අස්වෙයි ?…ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…

වන අලි ගම් වැදි කුඹුරැ අක්කර 20 පමන විනාශ කරලා

0 239

බාලසුරිය – ගගෙන්බිදුණුවැව

හුරැළු රක්ෂිතය හා හබරණ රක්ෂිත වලින් ගම් වදින වන අලි 50 ආසන්න සංඛාවක් මේ දින වල ගලෙන්බිදුණුවැව ප්‍රදේශයේ නිරන්තරයෙන් දක්නට ලැබෙන අතර වන අලි මේ වන විට යකල්ල,මනන්කට්ටිය , උඩියන්කුලම , නවක්කුලම හා කිව්ලේකඩ යන ගම්මාන ඇතුළු ගම්මාන රැසක මේ වන විට වී වගාව හා ගොඩ බෝග වගා විනාස කර ඇති අයුරැ එහි ගිය අපට දක්නට ලැබුනා.
අනුරාධපුර දිස්ත්‍රීකයේ ගලෙන්බිදුණුවැව ප්‍රාදේශිය ලේකම් බල ප්‍රදේශයේ කිව්ලේකඩ ගම්මානයට වසර ගනනාවාක සිට මෙලෙස ගම්වදින වන අලි රංචු පිටින් පැමින වගාවන් විනාශ කර තිබෙනවා.
මේ අතර ඊයේ (08) රාත්‍රී කාලයේ ද කුඹුරැ අක්කර 20 අසන්න ප්‍රමානයක් විනාශ කර ඇති අතර කොමඩු/ කැකිරි/අමු මිරිස්,පොල්.කෙසෙල් ආදි ගොඩ බෝග රැසක් විනාස කර දමා තිබෙවා.
ගොවින් සදහන් කර සිටින්නේ මේ පිළිබද ප්‍රාදේශිය ලේකම් ඇතුළු වනජිවි නිළධාරින් අවස්ථා ගනනාවක දී දැනුම් දුන්නද මේ දක්වා මේම ගැටළුව සදහා කිසිදු විසදුමක් නොලැබුණු බවයි.
මේ අතර ගොවින් සදහන් කර සිටින්නේ වන අලි පලවා හැරිම සදහා රිටිගල හා මොරගොඩ වන පීවි නිළධාරින් වෙත දැනුම් දී තිබුනද එම නිළධාරින් එය කිසිදු මයිමකට ගනන් නොගන්නා බවත් ගොවින් එක්ව වන අලි පලවා හැරිම සදහා වන අලි වෙඩිල්ලක් වත් නොදෙන බවයි.
තම ගම්මානය වෙත පැමිනෙන වන අලි ගම්මානයට පැමිනෙන රක්ෂිත ආවර්ණය වෙන ලෙස වන විදුලි වැටක් ඉදි කර දෙන ලෙස ගොවින් නැවත නැවත ඉල්ලා සිටිනවා.
post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.