උණුසුම් පුවත්
තද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්

“සිසු සෙවන” ශිෂ්‍යත්ව වැඩමුළුව මෙවර වව්නියාවේ ගාමිණී මහා විද්‍යාලයේදී.

0 166

සිසුසෙවන ශිෂ්‍යත්ව වැඩමුළුව අද වව්නියාවේ ගාමිණී මහා විද්‍යාලයේදී පැවැත් විය. මේ වසරේ ශීෂ්‍යත්ව විභාගයට පෙනී සිටින දරුවන් උදෙසා පැවැත්වු පළමු වැඩසටහන මෙය වේ.
වව්නියාවේ සියළු පාසල් නියෝජනය කරමින් දරුවන් දෙසිය පනහකට අධික සංඛ්‍යාවක් සහබාගි වු අතර මේ වනවිටත් ඉතා සාර්ථකව වැඩසටහන පැවැත්වෙන බව වාර්තාවේ.මම වැඩසටහන කිසිදු මුදලක් අය නොකර දරුවන්ගේ අධ්‍යාපනය නඟා සිටුවීමේ අරමුණින් ”සිසු සෙවන” සහ ”හෙළ ජන බලය” යන සංවිධාන විසින් ක‍්‍රියාත්මක කරන වැඩසටහනකි.

ගාමිණි මහා විද්‍යලයේ ප‍්‍රධන ශාලාවේ දී මහා සංඝරත්නයේ ආශිර්වාදයෙන් අනතුරුව කලාප අධ්‍යක්ෂවරුන්ගේ සහ විදුහල්පතිවරුන්ගේ සහයෝගයෙන් මෙම ශිෂ්‍යත්ව වැඩමුළුව ආරම්භවිය.

 

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.