උණුසුම් පුවත්
තද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායකවියළි කාළගුණය නිසා දිස්ත්‍රික්ක 20 ක ජනතාව ජල හිඟයෙන් පීඩා විඳී..“කිරෙන් සපිරි දැයක්”- ජාතික වැඩසටහන අද ජනපති ප්‍රධානත්වයෙන්

රාජ්‍ය නාට්‍ය උළෙල -2020 අයදුම්පත් භාර ගැනීම අරඹා ඇත.

0 188

නිවාස, ඉදිකිරීම් හා සංස්කෘතික කටයුතු අමාත්‍යංශය, සංස්කෘතික කටයුතු දෙපාර්තමේන්තුව හා රාජ්‍ය නාට්‍ය උපදේශක සභාව එක්ව සංවිධානය කරන රාජ්‍ය නාට්‍ය උළෙල හා රාජ්‍ය කෙටි නාට්‍ය උළෙල 2020 සදහා අයදුම්පත් භාර ගැනීම අරඹා ඇත.

සියළුම අයදුම්කරුවන් සංස්කෘතික කටයුතු දෙපාර්තමේන්තුව විසින් නිකුත් කරන ලද අයදුම්පත නිසි පරිදි සම්පුර්ණ කර අයදුම්පත් භාර ගන්නා අවසන් දිනටය පෙර පහත සදහන් ලිපිනයට ලියාපදිංචි තැපෑලෙන් එවිය යුතුය.
ලිපි කවරයේ වම්පස කෙළවර අදාල තරග අංශය සදහන් කරන්න.
 රාජ්‍ය නාට්‍ය උළෙල -2020 (සිංහල /දෙමළ) (සැප්තැම්බර් 30 දිනට පෙර)
 රාජ්‍ය කෙටි නාට්‍ය උළෙල -2020 ( සිංහල /දෙමළ ) ) (සැප්තැම්බර් 30 දිනට පෙර)
අදාළ අයදුම්පත හා ව්‍යවස්ථාව සංස්කෘතික කටයුතු දෙපාර්තමේන්තුව, රාජ්‍ය නාට්‍ය ප්‍රවර්ධන අංශය, 8 වන මහල, සෙත්සිරිපාය, බත්තරමුල්ල යන ලිපිනයෙන් ලබා ගත හැක. මීට අමතරව දිවයින පුරා ඇති සෑම දිස්ත්‍රික් ලේකම් කාර්යාලයකම සංස්කෘතික නිලධාරීන් මගින් හෝ සංස්කෘතික කටයුතු දෙපාර්තමේන්තුවේ මුහුණු පොතේ https:// www.facebook.com/culturaldept.gov.lk යන වෙබ් අඩවිය මගින් අදාළ අයදුම්පත් හා
ව්‍යවස්ථාව ලබා ගත හැකිය. වැඩි විස්තර සඳහා 0112872385 අමතන්න.

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.