උණුසුම් පුවත්
ඡන්ද පෙට්ටි මාරු කරන බවට ප්‍රකාශ කිරීම සම්පූර්ණයෙන් ම මිත්‍යාවක්ජනාධිපතිවරණයට තාවකාලික හැඳුනුම්පත් නිකුත් කිරීම ඔක්තෝබර් 18 දා සිටතද වැසි පිලිබඳ අනතුරු ඇඟවීම් තවදුරටත්…කොළඔ ජාත්‍යන්තර පොත් ප්‍රදර්ශනය අද(20) සිට ආරම්භ වේ.ජගත් ඕසෝන් දිනය අදයිඅයහපත් කාලගුණය ඉදිරියටත්පක්ෂය හැරගිය ජාතික ලැයිස්තු මන්ත්‍රිවරු 5 දෙනෙකුට විරුද්ධව විනය පියවර ගැනිමට දයාසිරි සුදානම්පහල යාන් ඔය ව්‍යාපෘතියෙන් ඉඩම් අහිමි වූ ජනතාව අද (31) දහවල් හොරොව්පොතාන නගරයේදී උද්ඝෝෂනයක නිරත වූහ.යුද හමුදාපතිවරයා වශයෙන් මේජර් ජෙනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා පත්කරයි.මොනම හේතුවක් නිසාවත් ශ්‍රී.ල.නි.පය -පොහොට්ටුවට දිය කරන්න අපි සූදානම් වෙන්නේ නෑ..දුමින්ද දිසානායක

රහස් ඡන්දයෙන් අපේක්ෂකයාව තෝරා ගන්න, සජිත් පාර්ශවයෙන් අගමැතිවරයාට යෝජනාවක්

0 132

මෙවර ජනාධිපති අපේක්ෂකයා රහස් චන්දෙන් තෝරන ලෙස මන්ත‍්‍රිවරු පිරිසක් අගමැතිවරයා වෙත ලිපියක් ඉදිරිපත් කිරීමට සුදානමක් ඇති බවට සිරිකොත ආරංචි මාර්ගයකින් සඳහන් වේ…
එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ කෘත්‍යාධිකාරී මණ්ඩලය සහ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී කණ්ඩායම රැස්කර රහස් චන්දය පවත්වන ලෙස මෙම මන්ත‍්‍රි කණ්ඩායම අගමැතිවරයාට යෝජනාවක් ඉදිරිපත් කරයි. මෙම යෝජනාවට දැනට එජාවප මනත‍්‍රීන් 50 දෙනෙකුට අධික පිරිසක් අත්සන් තබා ඇතැයි වාර්තාවෙයි..

අමාත්‍ය සජිත් පේ‍්‍රමදාස පාර්ශවයෙන් මෙම අත්සන් එකතු කිරිම සිදුකරන බවට වැඩිදුරටත් සදහන් වේ…

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.