මේ රට ගොඩගන්න නම් දැන් තියෙන ක්‍රමවේදය වෙනස් කරන්න අවශ්‍යයි – දුමින්ද දිසානායක

0 157

බාලසුරිය- ගලෙන්බිදුනුවැව

රටක් ගොඩනගන්න නම් දේශපාලඥයා නෙමෙයි වැසිකිලිය, පාර, බස්නැවතුම, හදන්න ඕන.අපේ රටේ මේ ක්‍රමවේදය නැති නිසා ළමයෙක් පාසලට දාන එකේ ඉඳන්, පොලීසියෙන් යතුරු පැදියක් ඇල්ලුවාම බේර ගන්න එකේ ඉඳන්, අවසානයේ කෙනෙක් මැරුණාම මිනිය ගන්න පශ්චාත් මරණ පරීක්ෂණය තියන එකටත් දේශපාලඥයාගේ උදව්ව ඕන.ඒ නිසා මේ රටේ වෙනස් වෙන්න ඕනකම තියෙනවා යැයි ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂ ජාතික සංවිධායක පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී දුමින්ද දිසානායක මහතා පැවසීය.

ඒ මහතා මේ බව ප්‍රකාශ කර සිටියේ, රට වෙනුවෙන් එකට සිටිමු අනුරාධපුර දිස්ත්‍රික්කයේ වැඩසටහන සම්බන්ධයෙන් නිළධාරීන් සමඟ පැවති සාකච්ජාවකදීය.ඔක්තොම්බර් 04 වැනි දින සිට ඔක්තොම්බර් මස 09 වැනි දින දක්වා අනුරාධපුර දිස්ත්‍රික් රට වෙනුවෙන් එකට සිටිමු වැඩසටහන හා ප්‍රදර්ශණය ක්‍රියාත්මක කිරීමට නියමිත අතර, එම වැඩසටහන හැදින්වීම හා ඒවා ක්‍රියාත්මක කෙරෙන ආකාරය සම්බන්ධයෙන් නිළධාරීන් දැනුවත් කිරීම සඳහා මෙම සාකච්ජාව පැවැත්විණි.එහිදී ජනාධිපති කාර්ය මණ්ඩල ප්‍රධානී එච්.එම්.පී හිටිසේකර, ජනාධිපති අත්රේක ලේකම් චන්ද්‍රරත්න පල්ලේගම, අධ්‍යක්ෂ ජනරාල් ගාමිණි වික්‍රමපාල, ජනාධිපති ජ්‍යෙෂ්ඨ සහකාර ලේකම් එච්.එම්.බී.පී හේරත් යන මහත්වරුන් ඇතුළු පිරිසක් මෙම වැඩසටහන සම්බන්ධයෙන් අනුරාධපුර දිස්ත්‍රික්කයේ රාජ්‍යය නිළධාරීන් දැනුවත් කිරීම සිදු කෙරිණි.

 

 

post add media course 01

Leave A Reply

Your email address will not be published.